Artykuł sponsorowany

Kiedy warto naprawiać obuwie?

Kiedy warto naprawiać obuwie?

Naprawa obuwia to coś więcej niż przywrócenia życia zużytym butom – to świetny sposób na oszczędności i uwolnienie środków finansowych na inne cele. Porządne skórzane obuwie to spora inwestycja, dlatego prawie zawsze warto podjąć próbę ich naprawy.

Uszkodzone buty – co robić?

Koszty i korzyści związane z naprawą obuwia zależą w dużej mierze od rodzaju butów. O ile tanie buty sportowe raczej nie są naprawiane, o tyle eleganckie buty ze skóry, o starannym wykończeniu lub trudno dostępne, powinny trafić w ręce szewca. Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku taniego obuwia naprawa może być skuteczna – klej do butów może zdziałać cuda. Jeżeli masz problem z podeszwą, warto spróbować umocować ją przy pomocy kleju.


Kiedy naprawiać buty?

Podstawowa zasada brzmi: jeśli naprawa butów kosztuje mniej niż połowę ceny nowych, napraw stare – szewc może wymienić prawie każdą część buta. Sprawdźmy, jakie uszkodzenia obuwia należą do najbardziej typowych i czy ich naprawa jest opłacalna.

Wymiana wysokiego obcasa

W zależności od materiału wymiana pięty w butach na wysokim obcasie będzie mniej lub bardziej czasochłonna. Aby naprawa miała sens ​​na pięcie powinno zostać około 2 milimetrów plastiku. Jeżeli zniszczenia są większe, lepiej pomyśleć o zakupie nowej pary.

Wymiana wkładki

Jeśli wkładka uległa zużyciu lub po prostu nie zapewnia niezbędnego wsparcia, możesz ją wymienić samodzielnie lub zlecić to profesjonaliście. Wkładka buta jest ważna dla utrzymania komfortu chodzenia i stania – zwłaszcza przy wykonywaniu pracy fizycznej. Korzystając z usług profesjonalisty, takiego jak SZEW-BUT, można liczyć na dobór wkładek, które zapewnia maksymalne wsparcie dla stóp i z odpowiednio wysokimi łukami.

Ochraniacze na podeszwę

Jeśli chcesz, aby Twoja podeszwa nie ścierała się, dodaj do buta ochraniacz na podeszwę. Ochraniacz to cienki kawałek gumy, który nakłada się na skórzaną podeszwę, aby była trwalsza.

Decyzja o naprawie obuwia nie powinna ograniczać się do wyboru najkorzystniejszej opcji cenowej. Różni szewcy wykonają naprawę na różne sposoby i przy użyciu różnych materiałów, więc tańsza naprawa może nie być warta swojej ceny. I odwrotnie, czasami naprawa obuwia potrwa dłużej niż praca fabryczna, jeśli szewc używa materiałów wysokiej jakości.

Naprawy mogą jednak na dłuższą metę zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli buty pochodzą z wyższej półki. Wysokiej jakości buty można naprawić od trzech do 10 razy. Wysokiej jakości obcasy męskie mogą być poprawiane od siedmiu do dziesięciu razy, podczas gdy wysokiej jakości buty damskie przetrwają od pięciu do ośmiu wymian pięt. To sprawia, że naprawianie obuwia jest mniej kosztowne niż wyrzucanie butów i kupowanie nowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz