Artykuł sponsorowany

Kiedy trzeba będzie wezwać pomoc drogową?

Kiedy trzeba będzie wezwać pomoc drogową?

Podróżowanie samochodem dla wielu osób stanowi przyjemne doświadczenie, wiąże się jednak z niebezpieczeństwami na drodze. Im częściej podróżujemy, tym większa szansa, że przydarzy nam się sytuacja, w której autoholowanie okaże się koniecznością. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, w jakiej sytuacji transport aut lawetą będzie nieunikniony.

Co to jest pomoc drogowa?

Terminem pomoc drogowa określamy przedsiębiorstwo, które zajmuje się pomaganiem kierowcom na drodze. Do najczęstszych form owej pomocy zaliczyć należy autoholowanie. Usługa ta poleca na przewiezieniu samochodu, który jest niezdolny do poruszania się samodzielnie na drogach, do wskazanego przez klienta miejsca docelowego. Często jest to po prostu warsztat samochodowy, rzadziej posesja, która jest własnością kierowcy.

Choć wiele osób uważa, że holowanie aut to ciągnięcie samochodu za drugim pojazdem, za pomocą elastycznej liny, sytuacja ma się zupełnie inaczej. Termin holowania dotyczy przewozu uszkodzonego auta na specjalistycznym samochodzie typu laweta. Za pośrednictwem takiej maszyny można holować nawet do trzech pojazdów równocześnie, istnieje także możliwość holowania ciężarówek, autobusów czy ciągników siodłowych.

W jakich przypadkach holowanie aut jest konieczne?

Przedsiębiorstwo, które świadczy usługi pomocy drogowej, może działać odrębnie – jako samodzielny podmiot – lub we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym, jako pomoc assistance. W takiej sytuacji wezwanie pomocy drogowej może być dobrym pomysłem nie tylko w przypadku kolizji, unieruchamiającej pojazd. W grę wchodzi także pomoc w zakresie uzupełnienia baku paliwa, uszkodzenia opony na drodze, oraz usługi takie, jak wymiana akumulatora lub awaryjne otwieranie drzwi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz częściej holowanie aut wiąże się dodatkowo z możliwością wynajęcia samochodu zastępczego. W takim układzie laweta przywozi w pełni sprawny pojazd i zostawia go kierowcy, odbierając od niego uszkodzony samochód. Holowanie pojazdu najczęściej jednak dotyczy takich wydarzeń, jak awarie, kolizje i wypadki, a także utrudnienia, uniemożliwiające sprawne kierowanie samochodem. Do tej ostatniej kategorii zaliczyć można między innymi uszkodzony hamulec, zablokowane koła, awarię immobilisera czy zablokowany hamulec ręczny. W każdej z tych sytuacji holowanie auta może okazać się jedynym rozwiązaniem.

Kto świadczy usługi pomocy drogowej?

Poszukując firmy, która świadczy usługi jako pomoc drogowa, warto przede wszystkim zastanowić się, czy wykupione przez nas ubezpieczenie nie obejmuje pomocy assistance. W innym przypadku konieczne będzie znalezienie przedsiębiorstwa, które umożliwia holowanie aut. Jedną z takich firm jest Rom Cars w Łosieniu, na terenie województwa lubelskiego. To działające od 2012 roku przedsiębiorstwo zapewnia pomoc drogową, w ramach której holuje pojazdy o masie do 3,5 tony, oferuje także dodatkowy dowóz paliwa.

Poza usługami holowania aut, Rom Cars zajmuje się ponadto sprzedażą części zamiennych do samochodów marki BMW - takich, jak tuleje wahacza, klocki hamulcowe, świeca żarowa, hak wkręcany czy filtry. Pracujący w firmie specjaliści służą przy tym fachowym doradztwem oraz radami eksploatacyjnymi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz