Artykuł sponsorowany

Kiedy należy wymienić zamek w drzwiach?

Kiedy należy wymienić zamek w drzwiach?
Zamek do drzwi wejściowych to mechanizm, który służy nam przez wiele lat i jeśli o niego dbamy, bardzo rzadko się psuje. Jednak, gdy tylko coś zaczyna szwankować, trzeba od razu to skontrolować. W końcu zamek zabezpiecza nie tylko nasz dom i jego wyposażenie, ale też osoby, które w nim mieszkają. Sprawdź, kiedy zdecydować się na zamontowanie nowego zamka. 

Przestarzały mechanizm 

Jednym z najbardziej oczywistych powodów, jest wiek, a co z tego wynika naturalne zużycie zamka. To najczęściej dotyczy osób mieszkających w starych domach lub kamienicach, gdzie drzwi wejściowe były niewymieniane od momentu budowy budynku. Na początku drzwi mogą zacząć skrzypieć lub wymagać dociągnięcia podczas zamykania. Wtedy chwilowym rozwiązaniem może być naoliwienie lub dokręcenie zawiasów. Jednak jeżeli mechanizm zaczyna się zacinać i mamy problemy z przekręceniem klucza to czas najwyższy, aby wymienić zamek, zanim pewnego dnia znajdziemy się w sytuacji, gdy nie będziemy w stanie zamknąć lub otworzyć drzwi.

Sytuacje niezależne od nas

Czasami nawet nie wiedząc kiedy, w wyniku roztargnienia lub pośpiechu zdarzają się sytuacje, które zmuszają nas do podjęcia decyzji o zakupie nowego zamka. Jedną z takich okoliczności jest zgubienie kluczy. Co prawda szanse na to, że ktoś, kto je odnalazł, pozna nasz adres są niewielkie, ale lepiej dla spokoju własnego, jak również pozostałych domowników dokonać wymiany. Innym wypadkiem, którego zapewne boi się większość z nas, jest złamanie klucza w zamku podczas jego przekręcania. W takich właśnie sytuacjach najlepiej będzie wezwać fachowca. Specjaliści z cieszącej się renomą krakowskiej firmy Usługi Ślusarskie Budek przy użyciu specjalnych narzędzi szybko oraz sprawnie wykonają awaryjne otwieranie drzwi i pomogą nam dostać się do domu.

Poprawa bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o zamek do drzwi wejściowych, bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Dlatego też powinniśmy zdecydować się na wymianę zamka, gdy miało miejsce włamanie. Co prawda istnieje możliwość jego naprawy, ale skoro mechanizm został już raz otworzony przez złodziei, lepiej nie ryzykować, że sytuacja się powtórzy i zamontować nowocześniejszy model. Aspekt poprawy bezpieczeństwa dotyczy także zamków, które, mimo iż wciąż funkcjonują, są stare i ich ewentualne otworzenie przez włamywaczy nie stanowiłoby większego problemu. O doradzenie najkorzystniejszego zamka antywłamaniowego można poprosić ślusarza, który jak nikt inny zna się na zabezpieczeniach i zamkach. 
Opracowanie:
Kraków, Glinik 42 lok. 4
tel. 602 801 988
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz