Artykuł sponsorowany

Kiedy i dlaczego warto zainwestować w rusztowania jezdne?

Kiedy i dlaczego warto zainwestować w rusztowania jezdne?

Wszystkie rodzaje rusztowań, z wyjątkiem wspornikowych, mogą stać się rusztowaniami mobilnymi. Rusztowania takie, w zależności od zastosowanego rozwiązania konstrukcyjnego, mogą poruszać się na kółkach, rolkach lub płozach. Z natury rzeczy stosowanie rusztowań jezdnych możliwe jest na względnie równej powierzchni i przy pracy na niezbyt wielkich wysokościach. O korzyściach płynących z ich stosowania nie trzeba nikogo chyba specjalnie przekonywać. Możliwość szybkiego przesuwania takiego rusztowania, bez konieczności jego demontowania i ponownego montowania, pozwala oszczędzić nam czas, a więc i pieniądze.

 Czym charakteryzują się rusztowania jezdne?

Rusztowanie jezdne, z oczywistych względów nie może być zbyt ciężkie i wysokie, co wyraźnie podkreśla przedstawiciel firmy Euro Rusztowania z Wrocławia. Duży ciężar utrudniałby jego przesuwanie, a zbytnia wysokość mogłaby grozić wywróceniem się rusztowania w czasie ruchu. Dlatego też najczęściej produkuje się je z wysokogatunkowego i wytrzymałego aluminium. Podstawą takiego rusztowania są zazwyczaj kółka, zaopatrzone w odpowiednie blokady, zabezpieczające całą konstrukcję przed niekontrolowanym i niepożądanym przesuwem. Niekiedy rusztowania takie przesuwane są na rolkach, a nawet i na specjalnych płozach. Rusztowania jezdne to często kompaktowe, niezwykle funkcjonalne konstrukcje, możliwe do zmontowania i rozmontowania nawet przez jedną osobę.

 Kiedy można stosować rusztowania jezdne i czy to się opłaca?

Profesjonalne rusztowania jezdne można stosować do prac na wysokościach do kilkunastu metrów. Najczęściej są one wykorzystywane wewnątrz budynków, rzadziej na zewnątrz. Idealnie nadają się do malowania sufitów bądź wymiany oświetlenia. Szczególnie przydatne są one przy różnego rodzaju pracach konserwatorskich i renowacyjnych, albowiem ich niewielki ciężar chroni parkiety i innego rodzaju podłogi przed mechanicznymi uszkodzeniami poprzez wagę samej konstrukcji. Aluminiowe elementy, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych umożliwiają stosowanie rusztowań na zewnątrz budynków. Pamiętać jednak trzeba, że rusztowania takie można stosować jedynie do wysokości 14 metrów. Odpowiadając na pytanie, czy warto inwestować w rusztowanie jezdne, musimy jak zwykle odwołać się do ekonomii. Jeśli firma prowadzi ciągle różnego rodzaju prace konserwatorskie wewnątrz, a nawet na zewnątrz budynków, to wskazany jest zakup takiego rusztowania. Jeśli takie rusztowanie będzie wykorzystywane sporadycznie, to lepszą opcją będzie jego okresowe wypożyczanie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz