Artykuł sponsorowany

Kancelaria Notarialna Tomasza Sienkiela – fachowa obsługa notarialna

Kancelaria Notarialna Tomasza Sienkiela – fachowa obsługa notarialna

Zawód notariusza posiada bardzo długą tradycję. Kiedyś w Polsce znany był pod nazwą rejent. Podobnie jak wtedy, również i dziś notariusz zajmuje się przede wszystkim sporządzaniem aktów notarialnych oraz innych dokumentów. Obowiązek korzystania z jego usług w określonych sytuacjach reguluje prawo. Kiedy trzeba skorzystać z pomocy Kancelarii Notarialnej Tomasza Sienkiela?

Notariusz, czyli zawód godny zaufania

Aby zostać notariuszem, konieczne jest najpierw ukończenie studiów prawniczych, a następnie ukończenie aplikacji notarialnej i zdanie egzaminu. Oficjalnie notariusz jest powoływany przez Ministra Sprawiedliwości. Natomiast zasady dotyczące działalności oraz świadczonych przez niego czynności notarialnych reguluje Ustawa Prawo o notariacie. Nie można też zapomnieć, że jest to zawód zaufania publicznego, a więc jego fundamentami są: bezstronność, zachowanie tajemnicy zawodowej oraz działanie zgodnie z prawem i na rzecz interesu publicznego. To sprawia, że udając się do Kancelarii Notarialnej Tomasza Sienkiela klienci mogą mieć pewność profesjonalnego podejścia do każdej sprawy.

Kiedy niezbędne są usługi notariusza?

Usługi notariusza są potrzebne w sytuacjach, gdy strony chcą lub muszą nadać określonym czynnościom formę notarialną. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i potwierdzenie autentyczności danego procesu. Można więc powiedzieć, że usługi notarialne zapobiegają ewentualnym sporom na tle prawnym. Zazwyczaj sporządzanie aktu notarialnego kojarzy się przede wszystkim z rynkiem nieruchomości, ale to nie jedyne usługi, jakie świadczy Kancelaria Notarialna Tomasza Sienkiela. Do znajdującego się w Giżycku biura mogą zgłosić się osoby, które potrzebują pomocy z czynnościami takimi jak:

  • sporządzenie testamentu,
  • poświadczanie zgodności wypisów i wyciągów,
  • sporządzenie protestów weksli i czeków,
  • umowa o rozdzielność majątkową,
  • darowizny,
  • umowy sprzedaży i umowy przedwstępne, 
  • przechowywanie pieniędzy, papierów wartościowych oraz dokumentów.

Warto podkreślić, że wszelkie dokumenty sporządzone przez notariusza mają charakter urzędowy, co zakłada ich autentyczność i zgodność z prawdą.

Co jest potrzebne, aby sporządzić akt notarialny?

Jakie dokumenty należy zabrać zgłaszając się do Kancelarii Notarialnej Tomasza Sienkiela? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka czynność czy też jakie zdarzenie prawne mają zostać udokumentowane. Akt notarialny musi zawierać szczegółowe informacje dotyczące okoliczności jego zawarcia, dane obu stron oraz treść aktu uwzględniającą okazane dokumenty. Po przyjęciu i podpisaniu dokumentu przez interesantów akt notarialny nabiera mocy prawnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz