Artykuł sponsorowany

Jakimi maszynami przenosi się materiały sypkie i im podobne?

Jakimi maszynami przenosi się materiały sypkie i im podobne?

Budownictwo, rolnictwo, skup drewna, przedsiębiorstwa konstrukcji dróg i kolei – wszystkie te działy przemysłowo-usługowe korzystają ze specjalistycznego transportu w trakcie przenoszenia materiałów sypkich. Jakie maszyny wykorzystuje się w tym celu? Którym firmom należy zlecać wykonanie załadunku, przewozu oraz rozładunku kruszywa, nawozów czy innych surowców wymagających specjalnych warunków?

Rozwiązania logistyczne w transporcie materiałów sypkich

Przedsiębiorstwa opierające swoją działalność na sprzedaży materiałów takich jak drewno, nawozy, kruszywo lub piasek czy inne materiały sypkie nawiązują stałą współpracę z zaufaną firmą logistyczną, która stale realizuje dla nich usługi transportowe. Przedtem należy jednak podjąć decyzję o wyborze właściwego wykonawcy godnego zaufania i proponującego korzystne pod względem finansowym warunki realizacji zlecenia.

Jednym z zagadnień, jakie powinno interesować klienta firmy przeładunkowo-transportowej jest zasób maszyn oraz ciężarówek, jaki zleceniobiorca ma na stanie. Warto też szczegółowo dopytać, jaki zakres realizacji usług proponuje przedsiębiorstwo. Może to być jedynie transport materiałów sypkich lub usługa zawierająca także rozładunek wagonów i dostarczenie surowca w wyznaczone przez klienta miejsce.

Podmiotem proponującym kompleksowe usługi rozładunku i transportu materiałów sypkich jest firma usługowa Borsuk z siedzibą w Chełmie, w województwie lubelskim. To przedsiębiorstwo, będące na rynku od roku 1992, oferuje nie tylko przeładunek, ale także transport ponadgabarytowy oraz przewóz niskopodwoziowy. W trakcie pracy firma wykorzystuje profesjonalne maszyny takie jak: kruszarki, przesiewacze czy ładowarki.

Maszyny i ciężarówki niezbędne w przemieszczaniu materiałów sypkich

Zanim towar dotrze do sprzedawcy, musi zostać przygotowany do użycia i załadowany u producenta oraz przetransportowany zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Najlepiej jeśli cały ten proces realizuje ten sam wykonawca. Szczególnie jeśli chodzi o kruszywo, w procesie pobierania go z wagonu lub składu, używa się kruszarki, która transportuje i przygotowuje materiał i dostosowując go do dalszego przetwarzania.

Maszyną, bez której załadunek surowca na ciężarówkę byłby znacznie, utrudniony jest ładowarka. Jest to urządzenie o zastosowaniu bardziej uniwersalnym niż kruszarka. Dzięki ładowarce przenośnikowej można przetransportować surowiec ze składu lub wagonu na środek transportu, jakim dotrze od producenta do sprzedawcy lub klienta. Jej budowa zazwyczaj nie jest bardzo skomplikowana a główne części to: podwozie występujące w dwóch wariantach: gąsienicy lub podwozia kołowego. Kolejny element to urządzenie, które ładuje przenoszony materiał. Ostatnią niezbędną częścią ładowarki jest przenośnik, który występuje w wersji kubełkowej lub taśmowej, w zależności od rodzaju maszyny.

Do wyposażenia, które znajduje się w bazie większości firm przeładunkowych pracujących z materiałami budowlanymi, jest przesiewacz. Pozwala on na rozdzielenie mieszanki kruszywa na grupy. Jest to po części proces obróbki surowca. Funkcje, jakie spełnia sortowanie, realizowane przez tego typu maszynę, pozwala na wydobycie określonej jakości produktu. Maszyna służy zarówno do transportu, jak i sortowania tworzywa. 

Zorientowanie się jakiego zakresu obsługi transportowej można spodziewać się po przedsiębiorstwie realizującym przewóz danego surowca, ułatwi dalszą współpracę i zapobiegnie możliwym kłopotom. Chcąc mieć pewność, że kruszywo, węgiel, drewno czy inne materiały dotrą w oczekiwanej ilości, jakości i w umówionym terminie najlepiej szukać firmy realizującej kompleksowe usługi przeładunkowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz