Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety outsourcingu usług logistycznych?

Jakie są zalety outsourcingu usług logistycznych?

Masz dość niespodzianek, które spotykają w trasie twoich kierowców? Formalności celne czasem po prostu cię przerastają? Pracownicy działu zakupów tracą kontrolę nad dostawami? Najwyższy czas zastanowić się nad możliwością skorzystania z outsourcingu usług logistycznych. Współpraca z wyspecjalizowaną firmą niesie ze sobą wiele korzyści, które składają się na jedną, najważniejszą z punktu widzenia biznesu, czyli oszczędność.

Na czym polega outsourcing usług logistycznych?

Usługi logistyczne najczęściej kojarzą się z transportem i rzeczywiście wokół niego koncentrują się wszystkie pozostałe działania. Dostarczenie towaru z punktu A do punktu B polega przecież nie tylko na przewiezieniu go pod wskazany adres: dostawa musi być zrealizowana w określonym czasie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Organizacja pojedynczego transportu nie stanowi szczególnego wyzwania, ale jeśli dla funkcjonowania firmy kluczowy jest stały przepływ towarów, logistyka wymaga poważnego planowania i uruchomienia dodatkowych zasobów.

Jako firma logistyczna świadczymy usługi kompleksowo. Zajmujemy się nie tylko transportem krajowym i międzynarodowym, ale też spedycją, która obejmuje planowanie przewozów, odprawy celne, pełną kontrolę nad tym, co w danym momencie dzieje się z ładunkiem. Dysponujemy własną przestrzenią magazynową ze składem celnym w świetnej lokalizacji – w Gdyni Kosakowie, gdzie świadczymy usługi z zakresu konfekcjonowania, przeładunku i rozformowania kontenerów. Działamy całościowo, wyręczając naszych klientów na każdym etapie transportu, dzięki czemu mogą skupić się na głównym obszarze swojej działalności – opowiada nasz rozmówca z Vinderen Logistic.

Korzyści z outsourcingu usług logistycznych

Podstawowa zaleta outsourcingu, bez względu na rodzaj świadczonych usług, jest zawsze taka sama: zleceniodawca nie musi inwestować swojego czasu w planowanie i realizację danego zadania. W przypadku outsourcingu usług logistycznych przedsiębiorca-zleceniodawca oszczędza nie tylko czas, ale też środki finansowe, które musiałby poświęcić na zakup samochodów, budowę, kupno lub wynajęcie przestrzeni magazynowej oraz zatrudnienie kierowców i pracowników do obsługi logistyki.

Współpraca z doświadczoną firmą logistyczną oznacza jednak przede wszystkim usprawnienie procesów – ponieważ przewozy są planowane i obsługiwane przez profesjonalistów, spada prawdopodobieństwo opóźnień, za to wzrasta zadowolenie i zaufanie klientów na końcu łańcucha dostaw.

Nie bez znaczenia jest oczywiście spokój. Świadomość, że transport jest w dobrych rękach, dostawa będzie na miejscu na czas, a zatrudnieni kierowcy nie czekają na poniedziałek (lub cud) w agencji celnej, daje przedsiębiorcy komfort nie do przecenienia.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz