Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety i wady montażu instalacji gazowej w samochodach?

Jakie są zalety i wady montażu instalacji gazowej w samochodach?

Samochodowe instalacje gazowe nie są niczym nowym dla kierowców w naszym kraju. Niegdyś montaż takiej instalacji miał licznych przeciwników, jednakże obecnie to się nieco zmieniło i instalacje LPG są coraz bardziej popularne. Wpływ na to z pewnością miał rozwój instalacji gazowych. LPG w samochodach, które w dzisiejszych czasach się zakłada są bezpieczne i dostosowane do potrzeb nowych samochodów. Zobacz, jakie są plusy i minusy tego rozwiązania.

Montaż instalacji gazowej w samochodzie – zalety

Montaż instalacji LPG ma swoje plusy. Przede wszystkim kierowcy decydują się na to rozwiązanie ze względów ekonomicznych. Poruszając się samochodem na gaz, eksploatacja samochodu jest zdecydowanie tańsza niż jazda autem na benzynę. Mimo że w trakcie jazdy spalimy więcej gazu, to jego cena jest zdecydowanie niższa od kwoty, jaką musielibyśmy przeznaczyć na kupno benzyny. Oczywiście oszczędności najbardziej będą zauważalne w przypadku kierowców, którzy jeżdżą dużo i często.

Do plusów samochodowej instalacji LPG zalicza się także korzyści ekologiczne. Samochody, które posiadają autogaz, emitują zdecydowanie mniej gazów cieplarnianych. Poza tym niektórzy kierowcy chwalą sobie również lepsze osiągi pojazdu. Decydując się na montaż LPG w samochodzie, nie musimy liczyć się z tym, że zostanie on bardzo obciążony, ponieważ waga zbiornika jest niewielka. Jeśli chcemy zamontować taką instalację w swoim pojeździe, warto udać się do warsztatu samochodowego Auto-Gaz-Serwis z Koszalina w województwie zachodniopomorskim.

Dodatkowo nie powinniśmy martwić się tym, że gaz w zbiorniku może wybuchnąć, ponieważ nowoczesne instalacje gazowe są całkowicie bezpieczne. Wpływ na to ma między innymi zastosowanie w nich metalowych kolektorów dolotowych oraz układów, których zadaniem jest zapobieganie uszkodzenia obudowy filtra.

Jakie są wady montażu samochodowej instalacji gazowej?

Instalacje LPG to nie tylko same korzyści. Kierowcy, którzy decydują się na montaż tych instalacji, muszą liczyć się z pewnymi minusami. Pierwsza z nich jest to, że kierowcy, którzy zaczynają korzystać z takiej instalacji, muszą wyrobić sobie kilka nawyków, a to jest niekiedy trudne, co łatwo zauważyć u doświadczonych kierowców. Przede wszystkim należy pamiętać, aby w okresie zimowym auto zawsze odpalać na benzynie. Takie zachowanie sprawia, że parownik zawsze jest ogrzewany płynem chłodniczym

Jednak to nie wszystko. Samochodowe instalacje gazowe wymagają regularnego serwisowania oraz przeglądów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami utrzymania instalacji LPG. Na uwadze trzeba mieć również to, że auto, które jeździ na gaz, powinno być raz na jakiś czas zatankowane benzyną w celu uniknięcia awarii pompy paliwa. Dla niektórych wadą montażu instalacji gazowej może być to, że zbiornik najczęściej umieszczany jest w bagażniku, co powoduje mniej miejsca w tej części samochodu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz