Artykuł sponsorowany

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia plandek samochodowych i jak sobie z nimi poradzić?

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia plandek samochodowych i jak sobie z nimi poradzić?

Plandeki to obecnie najczęściej wykorzystywany sposób na zabezpieczenie przewożonego ładunku. W branży transportowej rozwiązanie to stosowane jest już od wielu lat i nie ulega żadnej wątpliwości, że zdążyło ono udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Choć nowoczesne plandeki wykonywane są z bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych, to ich usterki zdarzały się, zdarzają i najprawdopodobniej będą zdarzać. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

W jaki sposób dochodzi do zniszczenia plandeki?

Na to pytanie niestety nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, ponieważ ze względu na niezwykle specyficzne środowisko pracy, przyczyny powstania ewentualnych uszkodzeń mogą być bardzo różne. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, iż bardzo często to powstania różnego rodzaju rozcięć oraz przetarć przyczyniają się sami użytkownicy. W jaki konkretnie sposób? W pierwszej kolejności należy wspomnieć o prawdziwej zmorze branży transportowej, czyli o kradzieżach lub próbach kradzieży. Choć plandeka samochodu ciężarowego ma wiele zalet, to dla potencjalnego złoczyńcy nie stanowi ona większego wyzwania, ponieważ do wykonania otworu wystarczy ostry nóż.

Na potencjalne usterki materiał narażony jest także podczas załadunku oraz rozładunku. Wystarczy chwila nieuwagi lub użycie nieproporcjonalnie dużej siły, aby doprowadzić do problematycznej sytuacji. Oczywiście nie należy zapominać o wpływie warunków środowiskowych. Plandeki de facto w sposób ciągły narażone są na oddziaływanie zarówno wilgoci, jak i promieniowania ultrafioletowego. I to właśnie ostatni z wymienionych czynników sprawia, iż średnia żywotność plandeki wynosi od 8 do 10 lat. Co zatem zrobić, gdy dojdzie do najgorszego?

Jak naprawić plandekę?

Jeżeli kierowca zauważy rozdarcie plandeki, będąc akurat w trasie, to w zależności od warunków pogodowych, rzeczywiście może próbować poradzić sobie z zaistniałą sytuacją przy wykorzystaniu dostępnych pod ręką środków. Jako środek doraźny służy zazwyczaj specjalistyczna taśma klejąca, aczkolwiek w przypadku pojawienia się wilgoci lub wody opadowej, nie jest ona w stanie zagwarantować odpowiedniej szczelności. Dlatego też często jedynym wyjściem okazuje się skorzystanie z usług profesjonalistów.

Jak podkreślają fachowcy z firmy Transport Towarów, aby poradzić sobie z uszkodzeniem zarówno sprawnie, jak i skutecznie niezbędne staje się wykorzystanie odpowiednich narzędzi. Mowa tutaj m.in. o zgrzewarkach, różnego rodzaju zakuwakach do okuć, nożycach do plandek, preparatach do czyszczenia, a także wałkach dociskowych. Jako że w branży transportowej najlepiej widać znaczenie pojęcia mówiącego o tym, że czas to pieniądz, powierzenie zlecenia w ręce zawodowców stanowi najlepszą gwarancję sprawnego wykonania wszelkich napraw. W razie zbyt silnego zniszczenia materiału najlepsi usługodawcy zapewniają również możliwość wykonania nowej plandeki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz