Artykuł sponsorowany

Jakie rodzaje pościeli z pierza i puchu warto wybrać od Zakładu Usługowego Małgorzaty Kuźbik?

Jakie rodzaje pościeli z pierza i puchu warto wybrać od Zakładu Usługowego Małgorzaty Kuźbik?

Kołdry i poduszki wykonane z pierza i puchu są jednymi z najlepszych i najbardziej luksusowych wyrobów, które goszczą w wielu sypialniach. Posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz świetnie pochłaniają wilgoć. Oprócz tego, pościel z naturalnym wkładem jest lekka i sprężysta, przez co bardzo komfortowa w użytkowaniu. W tym artykule dowiesz się, jakie zalety posiadają kołdry i poduszki oferowane przez Zakład Usługowy Małgorzaty Kuźbik.

Naturalna pościel z puchu i pierza – najlepsza na zdrowy sen!

Pierze i puch pozyskiwane z kaczek i gęsi towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. W dawnych czasach, kiedy nie było jeszcze syntetycznych kołder i poduszek, wiele gospodyń domowych własnoręcznie pozyskiwało pierze i puch, które następnie było stosowane jako wypełnienie bielizny sypialnianej. Dziś, pościel z naturalnym wsadem z puchu lub pierza jest uważana za luksusową. Wszystko dzięki znakomitym właściwościom termoizolacyjnym, lekkości, miękkości i sprężystości. Co więcej, pióra i puch zapewniają bardzo dobrą mikrowentylację latem oraz posiadają zdolność pochłaniania wilgoci. Dzięki temu nie ma możliwości ani przegrzania się, ani zmarznięcia śpiąc pod taką pościelą. W związku z tym, wyroby sypialniane wytwarzane przez Zakład Usługowy Małgorzaty Kuźbik z powodzeniem nadają się do korzystania w każdą porę roku. Sen pod taką pościelą jest przyjemny, komfortowy i przede wszystkim zdrowy. 

Jakie właściwości posiada pierze i puch?

Puch jest najwyższej jakości naturalnym surowcem, który pozyskiwany jest z miejsc na korpusie ptaków wodnych (głownie kaczek i gęsi), które są w szczególny sposób narażone na zimno. Wyróżnia się unikaną trójwymiarową budową, dzięki czemu jest bardzo delikatne, a jednocześnie sprężyste i miękkie. Wyróżnia się następujące oznaczenia puchu, jak: D1 (kołdry z tym rodzajem puchu są wyrobami najwyższej jakości), D4, D11 (pozyskiwany ze środkowej części podskubia gęsiego) i D37 (posiadają nieco gorsze parametry, ale nadal są uważane za wyrób o wysokiej jakości), a także D67 (puch mieszany z pierzami). Puch gęsi znacznie częściej wykorzystywany jest do wytwarzania kołder, aniżeli poduszek, a także do produkcji kurtek puchowych, dzięki którym można łatwo utrzymać optymalną temperaturę ciała nawet przy największych mrozach. Odzież wierzchnia z puchem wyróżnia się lekkością i przewiewnością oraz miłą i delikatną strukturą dotyku.

Puch różni się od pierza przede wszystkim ciężarem i nieco gorszymi parametrami izolacyjnymi. Ponadto, ma niższą sprężystość i parametr grzewczy, a odmienna struktura jego budowy sprawia, że świetnie sprawdza się jako wypełnienie poduszek. W związku z tym, na rynku można spotkać najczęściej poduszki z pierza w różnych rozmiarach. Zakup takiego produktu gwarantuje długie lata użytkowania bez uciążliwego odkształcania, jak to ma miejsce w przypadku poduszek z wkładem syntetycznym. Pierze posiada dużą odporność na odkształcenia sprężyste i dzięki temu zachowuje swój pierwotny kształt. Najczęściej spotyka się pierze K-białe, pierze darte PD oraz pierze T.

Gdzie warto zakupić poduszki i kołdry z puchu lub pierza?

Profesjonalny Zakład Usługowy Małgorzaty Kuźbik z Kalisza w województwie wielkopolskim zajmuje się czyszczeniem puchu i pierza, a następnie szyciem różnych wyrobów, a także renowacją kołder i poduszek. Stosowany surowiec do produkcji pościeli musi być pozyskany tylko z pewnych źródeł i przebadany laboratoryjnie. Czyszczenie odbywa się przy użyciu gorącej wody, które usuwa nieprzyjemny zapach zwierząt oraz wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Oprócz tego, wykonuje się również odtłuszczenie i wyjałowienie, dzięki czemu można mieć pewność, że wyroby posiadają wyższą jakość oraz są bezpieczne w użytkowaniu. Zakład Usługowy Małgorzaty Kuźbik oferuje klientom fachowe doradztwo, a także podejmuje się każdego, nawet indywidualnego zlecenia i wykonuje je z najwyższą starannością i dbałością. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz