Artykuł sponsorowany

Jakie jest zastosowanie lamownika? Sintex sprzedaż i naprawa maszyn do szycia

Jakie jest zastosowanie lamownika? Sintex sprzedaż i naprawa maszyn do szycia

Maszyna do szycia składa się z wielu komponentów. Podstawową i najpopularniejszą częścią jest lamownik. Wskazana struktura jest inaczej określana jako zaawansowana stopka. Przystosowana jest do wszywania lamówek z wykorzystaniem określonego ściegu. Jest to element, który poprawia walory estetyczne wszycia i przyczynia się do skracania czasu potrzebnego do wykonania szwu. Szeroki wybór maszyn do szycia zarówno tych przemysłowych, jak i do zastosowania domowego oferuje firma Sintex z siedzibą w Poznaniu.

Co warto wiedzieć o lamowniku?

Lamówki pozwalają na wykończenie i ozdobienie ubrań, a także innych tkanin. Lamownik jest częścią maszyny szwalniczej, która umożliwia wszywanie lamówek z zastosowaniem konkretnego ściegu. Zapewnia on również konkretną szerokość ściegu. Materiał, do którego pragniemy doszyć lamówkę, należy wsunąć w szczelinę lamownika, który dokładnie wszyje element we wskazany kant  tkaniny. Wyróżnia się różne rodzaje prezentowanego produktu, a mianowicie podwójnie podwijający, składający taśmę na pół, czy też realizujący tunel z taśmy przypominający literę C ze zawiniętym brzegiem – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Sintex, która oferuje sprzedaż i serwis maszyn krawieckich.

Jak przebiega proces szycia?

Przed przystąpieniem do realizacji zasadniczego działania trzeba rozkręcić prowadnik. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie lamówki. Gdy komponent znajdzie się w odpowiedniej lokalizacji, należy z powrotem dokręcić część. Trzeba zadbać o dokładne dosunięcie lamówki do krawędzi prowadnika. Struktura nie może być jednak za bardzo ściśnięta. Szycie musi przebiegać swobodnie. Po przeprowadzeniu tych działań instaluje się lamownik przy maszynie. Krawędź tkaniny wprowadza się do szczeliny prowadnika i przystępuje się do szycia. 

Inne części do maszyn szwalniczych

Lamownik stanowi tylko jeden z ważnych elementów maszyny do szycia. Warto wspomnieć o stopkach. Mogą być one uniwersalne do ściegu prostego, owerlokowe przeznaczone do szycia ściegami obrzucającymi, a także takie, które służą do obszywania dziurek na guziki, wszywania zamków błyskawicznych i wiele innych. Warto wspomnieć również o zwijaczach, które umożliwiają łatwe, a także szybkie zaprasowanie lamówki. Jest to struktura, którą dokręca się do blatu korpusu urządzenia szwalniczego, gdy pragnie się zawinąć tkaninę.

Urządzenia prasowalnicze w ofercie firmy Sintex

Firma Sintex z Poznania oprócz szerokiej oferty maszyn do szycia oferuje także między innymi urządzenia prasowalnicze, takie jak np. składany stół prasowalniczy z wytwornicą pary. Korzystanie z niego ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia łatwe prasowanie ubrań i tkanin. Kolejną zaletą składanego stołu prasowalniczego z wytwornicą pary jest to, że zajmuje niewiele miejsca, gdy nie jest używany. Można go łatwo schować w szafie lub pod łóżkiem, dzięki czemu nie zabiera dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu. Dodatkowo, wytwornica pary umożliwia skuteczne usuwanie zagnieceń i plam z tkanin, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo gładkiego wykończenia materiału. Jest to szczególnie przydatne przy prasowaniu koszul, garniturów czy eleganckich sukienek.

Opracowanie:
Poznań, Albańska 10
tel. 61 865 11 27
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz