Artykuł sponsorowany

Jakie instalacje stosuje się coraz częściej w zakładach?

Jakie instalacje stosuje się coraz częściej w zakładach?

Na rynku często można spotkać ogłoszenia firm, które nadają sobie miano najlepszych fachowców od montażu instalacji niskoprądowych. Od dłuższego czasu zauważa się znaczący wzrost wykorzystania tych nowoczesnych oraz ekologicznych rozwiązań w dużych przedsiębiorstwach, fabrykach, magazynach i sklepach. Jednak czy wiemy, czym tak naprawdę są niskoprądowe instalacje?

Co to jest instalacja niskoprądowa?

Instalacje eklektyczne niskoprądowe mają bardzo obszerną definicję. Chcąc wytłumaczyć jak najprostszym sposobem, można powiedzieć, że są to połączenia wszelkiego rodzaju systemów informatycznych i elektrycznych z siecią. Takie konstrukcie nazywane są również instalacjami niskonapięciowymi dlatego, że jak sama nazwa wskazuje, aby zacząć pracować potrzebują niskiego napięcia. Szacuje się, iż jest to napięcie znamionowe o stopniu około 1,5kV w przypadku prądu stałego oraz około 1kV w przypadku prądu zmiennego.

Rodzaje instalacji niskoprądowych

Zakres instalacji niskoprądowych jest bardzo obszerny. Obejmują one m.in.:

  • Instalacje domofonowe oraz wideo-domofonowe – pozwalają na kontrolowanie dostępem osób do wybranego pomieszczenia, domu. Dzięki ich użyciu możemy bez schodzenia do wejścia głównego otworzyć drzwi klientom, gościom.
  • Instalacje alarmowe- są urządzeniami, które mają za zadanie ostrzegać przed ewentualnym niebezpieczeństwem bądź niepożądanymi sytuacjami np. alarm w przypadku włamania,
  • Monitoring i telewizja przemysłowa – rozwiązania bardzo powszechnie używane w przedsiębiorstwach sklepach oraz wszelkich innych instytucjach, a także w prywatnych domach. Nagrania pozwalają na bieżąco, mimo odległości śledzić, co dzieje się w danym miejscu,
  • Instalacje przeciwpożarowe oraz odgromowe – specjalne czujniki, które poprowadzone są w pomieszczeniach, w przypadku wykrycia dymu uruchamiają alarm oraz mogą posiadać dodatkowo opcje deszczownicy,
  • Instalacje stałej energii – w przypadku braku dostawy prądu z sieci, uruchamiana jest energia zastępcza.

Zakładanie instalacji elektrycznej jest bardzo złożonym procesem, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych firm. Elektryk musi mieć ogromną wiedzę na temat różnych systemów oraz sieci. Każde instalacje dla firm różnych klas, wymagają precyzji, gdyż często odpowiadają one za funkcjonowanie fabryk oraz bezpieczeństwo pracowników. Należy pamiętać, że kluczowe jest okresowe serwisowanie instalacji elektrycznych, gdyż ulegają one stałej amortyzacji.

Warto zapoznać się z ofertą firmy Tomasza Blicharza, która specjalizuje się w projektowaniu instalacji elektrycznych oraz wykonywaniu wszelkich prac elektroinstalatorskich.  Pracownicy tworzą nowe konstrukcje oraz na bieżąco kontrolują stany instalacji wykonanych we wcześniejszych okresach. Firma ta zatrudnia wysokokwalifikowanych pracowników, którzy dzięki swoim umiejętnościom oraz doświadczeniu nie boją się żadnych wyzwań. Prace oceniane przez innych jako niemożliwe bądź trudne do wykonania, dla pracowników Tomasza Blicharza stają się zwyczajnie proste do realizacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz