Artykuł sponsorowany

Jakie elementy ubezpieczenia komunikacyjnego wybrać?

Jakie elementy ubezpieczenia komunikacyjnego wybrać?

Polisa OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowa, nawet w przypadku, gdy te nie są wykorzystywane na drogach prywatnych lub publicznych. Właściciele aut powinni jednak zwrócić uwagę także na dodatkowe elementy ubezpieczenia komunikacyjnego. Jakie z nich dobrze jest wykupić w przypadku posiadania samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego?

Jak uzyskać niską cenę obowiązkowego OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, znane powszechnie jako obowiązkowa polisa OC, to dla wielu kierowców spory wydatek. Koszty uwarunkowane są od wielu czynników. Pod uwagę brany jest przede wszystkim staż głównego użytkownika pojazdu, ewentualne szkody, jakie spowodował jako kierowca, ale nie tylko. Duży wpływ na wysokość składki ma również samo auto, jakie chcemy ubezpieczyć. Kluczowe są jego parametry techniczne, takie jak np. pojemność skokowa jednostki napędowej, rok produkcji lub nawet miejsce, w jakim samochód będzie najczęściej przechowywany.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że polisa OC może okazać się dla kierowcy ogromnym wydatkiem. Niezwykle wysokich kosztów można jednak uniknąć poprzez skierowanie się do dobrego agenta ubezpieczeniowego. Biuro ubezpieczeń Janina Sikorska to miejsce, w którym specjalista dokona odpowiedniej kalkulacji i porówna szereg ofert różnych towarzystw, co z kolei przełoży się na możliwość wyboru najkorzystniejszej polisy OC. To element ubezpieczenia komunikacyjnego, który jest obowiązkowy. Jakie jednak dobrowolne, dodatkowe składniki warto uwzględnić przy ochronie samochodu i jego użytkowników?

Autocasco, assistance, NNW

W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych dokupowanych oddzielnie do polisy OC pojazdu, szereg nazw pojawiających się przed właścicielem samochodu może przyprawić o zawrót głowy. Najpopularniejsze jest niewątpliwie AC, czyli autocasco. To ochrona, która może zapewnić wypłatę środków np. przy kradzieży auta lub jego zniszczeniu w następstwie losowych zdarzeń. Są to chociażby sytuacje związane z nagłymi zjawiskami atmosferycznymi czy uszkodzenia dokonane przez nieznanego sprawcę.

Zainteresować kierowcę powinno również ubezpieczenie assistance. Dzięki niemu nawet w trasie i daleko od warsztatu uda nam się uzyskać pomoc w momencie, gdy nasz samochód okaże się niesprawny. Do istotnych składników ubezpieczenia komunikacyjnego zalicza się też popularne NNW. Jest to ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów pojazdu mechanicznego. Każdy z elementów kompletnej polisy dobrze jest przeanalizować z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym, który zadba o atrakcyjne warunki pełnej ochrony.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz