Artykuł sponsorowany

Jaki jest minimalny wiek, w jakim można posłać dziecko do żłobka?

Jaki jest minimalny wiek, w jakim można posłać dziecko do żłobka?

Coraz poważniej zastanawiasz się nad posłaniem swojego dziecka do żłobka? Takie rozwiązanie w Polsce zyskuje na popularności. Jakie korzyści za nim przemawiają? W jakim wieku dziecko może uczęszczać do takiej placówki? Kiedy warto zdecydować się usługi żłobka? Odpowiedzi na powyższe i inne nurtujące Cię pytania znajdziesz w artykule. Zapraszam do czytania.

Żłobek - od jakiego wieku?

Twój urlop macierzyński dobiega końca? Szukasz nowej pracy? A może po prostu zależy Ci na socjalizacji dziecka. Rozwiązaniem Twoich problemów jest żłobek, który zapewni całodzienną opiekę nad najmłodszymi.

Z usług żłobka może skorzystać każdy rodzic, którego dziecko ma przynajmniej 6 miesięcy. Może ono uczęszczać do ośrodka aż do ukończenia 3 lat. Opieka kończy się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Przepisy regulują również maksymalną liczbę godzin, jaką dziecko może spędzić w ośrodku. Wynosi ona 10 godzin dziennie. Po tym czasie rodzic zobowiązany jest odebrać dziecko. W uzasadnionych przypadkach jest możliwość odejścia regulaminu pobytu w żłobku.

Największe zalety żłobków

Zastanawiasz się, czy posłanie swojej pociechy do żłobka to dobry pomysł? Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów, z którymi po prostu musisz się zapoznać. Żłobek to miejsce dostosowane do potrzeb najmłodszych, w którym mają oni szansę rozwinąć swoje zainteresowania i nie tylko.

Celem żłobka jest zapoznanie dziecka ze środowiskiem społeczno-kulturalnym i przyrodniczym. Co więcej, bezpośredni kontakt z rówieśnikami ułatwia nawiązywanie relacji międzyludzkich i zawieranie przyjaźni. Dzięki temu dziecko bez problemu odnajdzie w dorosłym życiu.

Niepubliczny żłobek Kolorowe Baloniki z Warszawy może poszczycić się członkostwem w kampanii społecznej #PRZYTULDZIECKO i jest laureatem plebiscytu Orły Edukacji. Oddając dziecko do placówki, zagwarantujesz mu nie tylko fachową opiekę, ale również zrównoważony rozwój i zdrową dietę.

Wspólna zabawa, tworzenie więzi, uczestnictwo w wydarzeniach, poznawanie świata to główne zalety żłobków. Samodzielne wychowywanie dziecka to z kolei prawdziwe wyzwanie, które połączone z życiem osobistym, pracą i innymi obowiązkami może okazać się wręcz niemożliwe do wykonania. Jak widać, z posłania pociechy do żłobka skorzystają zarówno dzieci, jak i rodzice.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz