Artykuł sponsorowany

Jaka wylewka do garażu, warsztatu, biura i na taras?

Jaka wylewka do garażu, warsztatu, biura i na taras?

Wylewka wylewce nie równa. Na rynku mamy różne typy szlichty, o diametralnie różnych właściwościach. Jedne będą lepsze na taras, inne do łazienki, a jeszcze inne warto rozważyć pod ogrzewanie podłogowe. A czy istnieje wylewka uniwersalna, którą można zastosować w każdej sytuacji i pomieszczeniu?

Wylewka dobra na wszystko

Szlichta, jastrych i wylewka betonowa - to te same nazwy, opisujące uniwersalny podkład podłogowy na bazie cementu. Ma ona na celu zaizolowanie i wyrównanie podłoża - zarówno na parterze, jak i piętrach. Na idealnie płaskiej wylewce można kłaść panele, deski, płytki itp.

Istnieją wylewki betonowe, które trzeba wyrównywać albo lejące samopoziomujące. Najlepsza będzie jednak taka, która po rozrobieniu ma stan półsuchy. Ma on mniejszą podatność na spękania skurczowe (co jest ważne szczególnie przy wysychaniu) i charakteryzuje się zdecydowanie większą wytrzymałością. Jest to bardzo ważne szczególnie w warsztatach czy garażach, gdzie występuje bardzo duże obciążenie. Do położenia wylewki półsuchej używa się specjalnego urządzenia, zwanego miksokretem.

Ekspertem w dziedzinie wylewek betonowych jest Floor-Bud Wylewki Maszynowe Wojciech Obetkon. Warto wybrać takich fachowców zarówno do prac na zewnątrz, jak w pomieszczeniach, żeby praca była wykonana szybko, dobrze i dokładnie.

Wylewka betonowa - zalety

Wylewka betonowa nadaje się do wielu różnych pomieszczeń. Jest bardzo wytrzymała - jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o garaże, warsztaty samochodowe czy duże powierzchnie biurowe. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na wilgoć, co jest istotne nie tylko w łazienkach, ale przede wszystkim na balkonach i tarasach - także tych bez zadaszenia.

Na wylewce betonowej można kłaść parkiet, płytki ceramiczne, drewniane deski, panele itd. Świetnie izoluje i przewodzi ciepło. Jeśli planujemy ogrzewanie podłogowe, koniecznie pomyślmy o wylewce betonowej, która będzie do tego idealna. Charakteryzuje się ona także wysoką izolacją akustyczną.

Wylewki betonowe - po dodaniu odpowiednich plastyfikatorów - można wykonywać nawet zimą.

Czy szlichta betonowa ma jakieś wady?

Wylewka betonowa z reguły bardzo długo schnie (do czasu jej całkowitego zawiązania może upłynąć nawet 14 dni). Przed jej wylaniem warto, aby były już wstawione okna.  Trzeba uważać na jej miejscowe nagrzewanie i na za szybkie wysychanie (na przykład z powodu przewiewu) - osłaniając drzwi i szyby. Trzeba ją co jakiś czas polewać wodą, a także chronić przed parowaniem i utratą wody, zanim uzyska wszystkie swoje właściwości. Wylewka betonowa jest też gruba i może istotnie wpłynąć na wysokość pomieszczenia.

Wylewka betonowa dla całego domu

Jeśli nie wiemy, na co się zdecydować, a nie chcemy kombinować z różnymi rodzajami wylewek do różnych pomieszczeń i na zewnątrz domu, zdecydujmy się na jedno rozwiązanie: szlichtę betonową. Fachowcy mogą ją położyć w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia, a także planów na wykończenie podłogi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz