Artykuł sponsorowany

Jaką posadzkę wybrać do garażu?

Jaką posadzkę wybrać do garażu?

Posadzka w garażu jest silnie eksploatowana. Aby szybko nie uległa uszkodzeniom, należy ją wykończyć materiałami odpornymi na obciążenia czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Posadzka nie powinna również sprawiać problemów z czyszczeniem. Inwestorzy mają do wyboru kilka metod, a to, na które rozwiązanie się zdecydują, zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela.

Posadzki betonowe

Wylewka maszynowa betonu to popularna metoda wykończenia podłogi. Można wykonać ją samemu, lecz chcąc uniknąć błędów, prace lepiej powierzyć profesjonalistom, jak Dariusz Nowak "Nowak".

Chociaż beton jest wytrzymały sam w sobie, wzmacnia się go za pomocą odpowiednich dodatków. Włókna zbrojone zwiększają odporność na rozciąganie czy ściskanie, a plastyfikatory nadają mu mrozoodporne właściwości. Dobrze wykonana posadzka nie przepuszcza wilgoci i utrzyma optymalną temperaturę w garażu.

Surowe wylewki betonowe nie należą do najpraktyczniejszych rozwiązań, gdyż szybko absorbują zanieczyszczenia. Aby temu zaradzić, osuszoną powierzchnię należy pomalować co najmniej jedną warstwą impregnatu. Można to zrobić bez uprzedniego gruntowania. Dzięki użyciu bezbarwnych preparatów akrylowo-silikonowych posadzka zyska bardziej estetyczny wygląd i będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Posadzki betonowe mają uniwersalny charakter. Znajdują bowiem zastosowanie zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz budynku. Choć uważane się je wykończenia bez uroku, nie warto ich przekreślać.

Posadzki z żywicy

Innym rodzajem wykończenia nawierzchni jest posadzka z żywicy epoksydowej.  Daje ona radę nawet przy ekstremalnych obciążeniach, dlatego chętnie stosuje się ją w lotniczych hangarach. Sprawdzi się więc tym bardziej w garażu. Nie straszne jej ani wahania temperatur, ani działanie substancji chemicznych.

Dużą zaletą posadzki żywicznej jest maskowanie wszelkich niedoskonałości betonu w postaci mikropęknięć czy zabrudzeń. Podłoga z żywicy nie posiada spoin, przez co rozlane na nią płyny, smary czy oleje nie powodują korozji w niższych warstwach podłogi.

Posadzki epoksydowe w garażu utwardza się dodatkowo naturalnym kruszywem kwarcowym, co nadaje podłodze antypoślizgowe właściwości. Mimo takiej szorstkości znacznie łatwiej jest usunąć z nich zabrudzenia niż w przypadku tradycyjnych betonowych posadzek. Powłoka żywiczna zapobiega bowiem uwalnianiu się pyłu, a po umyciu zawsze wygląda na świeżo położoną.

Posadzki żywiczne prezentują się wizualnie znacznie lepiej niż wylewki betonowe. Dzięki temu,że występują w różnych kolorach, pozwalają na ciekawsze i bardziej atrakcyjne wykończenie powierzchni. Z tego względu stosuje się je również w obiektach mieszkalnych. Bez trudu można dobrać je salonu, kuchni lub łazienki, nadając im oryginalny design.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz