Artykuł sponsorowany

Jaką chemię samochodową warto wlewać do baku?

Jaką chemię samochodową warto wlewać do baku?

Firmy oferujące sprzedaż części samochodowych i akcesoriów do aut posiadają w swoim asortymencie rozmaite produkty określane jako chemia samochodowa. Część z tych preparatów to dodatki do paliwa, których celem jest poprawa jego właściwości. Poza tym takie dodatki zmniejszają zużycie paliwa, a także poprawiają pracę układu paliwowego i ułatwiają rozruch pojazdu. Jakie dokładnie preparaty można stosować wraz z paliwem i co one dają?

Dodatki do paliwa służące do usuwania wody z baku

Jednym ze środków wlewanych do baku samochodu wraz z benzyną jest środek umożliwiający usunięcie z baku zgromadzonej tam wody. Wilgoć w zbiorniku paliwa to dość częsty problem wielu kierowców, dlatego taki produkt chętnie jest przez nich stosowany. Problem ten najczęściej dotyczy właścicieli aut na gaz, ponieważ w takich pojazdach benzyna głównie wykorzystywana jest do rozruchu i nie ma jej dużo w baku. Jednak ciągła jazda z niewielką ilością benzyny sprawia, że woda w zbiorniku ma idealne warunki do skraplania. To oczywiście może powodować rdzewienie baku, a nawet uszkodzenie pompy paliwa, ponieważ benzyna służy również jej smarowaniu i chłodzeniu. Stosowanie chemii samochodowej, która ma na celu usuwanie wilgoci ze zbiornika, jest bardzo łatwo. Wystarczy podczas tankowania samochodu wlać określoną ilość preparatu do baku.

Czy istnieją środki ułatwiające rozruch silnika podczas niskich temperatur?

Wielu kierowców ma zimą problemy z uruchomieniem swojego pojazdu. Jednak i na ten kłopot istnieje rozwiązanie. Kierowcy samochodów z silnikiem diesla mogą stosować dodatki do paliwa, które ułatwią odpalenie auta. Jednak skąd bierze się problem z uruchomieniem pojazdu? Otóż w temperaturze dużo poniżej zera, z oleju napędowego wytrąca się parafina, która następnie blokuje filtr paliwa, a w efekcie uniemożliwia załączenie napędu. Problem ten pomagają rozwiązać depresatory, inaczej antyżele, które zmniejszają temperaturę krystalizacji parafiny. Taki dodatek do paliwa zaleca się stosować przy pierwszych oznakach zimy. Wówczas przystosujemy letnie paliwo do trudniejszych warunków pogodowych.

Poza tym taki specyfik zabezpiecza olej napędowy przed zmętnieniem, do czego mogłoby dojść w okresie dużych mrozów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wolno takich dodatków wozić w samochodzie, ponieważ ich właściwości uwalniają się dopiero wtedy, gdy wlejemy je do baku. Jeżeli tego nie zrobimy, wówczas w trakcie dużych mrozów depresatory same zmętnieją.

Chemia samochodowa do czyszczenia układu paliwowego

Sprzedawcy chemii samochodowej KZ Moto Sklep art. Motoryzacyjnych z Nakła nad Notecią w województwie kujawsko-pomorskim oferują także preparaty służące do czyszczenia układu paliwowego z osadów, które są w nim odłożone. Zanieczyszczenia najczęściej trafiają do układu, gdy wlewamy do baku paliwo niskiej jakości. W takim paliwie mogą znajdować się substancje kwaśne, które powodują korodowanie zbiornika, czy też żywica stanowiąca źródło osadów zbierających się na wtryskiwaczach. Dodatki do paliwa, które mają na celu czyszczenie układu, powinni stosować przede wszystkim właściciele starszych pojazdów. Takie uszlachetniacze do aut usuwają m.in. zanieczyszczenia ze wtryskiwaczy, zaworów, tłoków, a do tego pozytywnie wpływają na pracę silnika i zmniejszają zużycie paliwa.

Opracowanie:
Nakło nad Notecią, gen. Dąbrowskiego 26
tel. 52 385 26 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz