Artykuł sponsorowany

Jak zbierać deszczówkę?

Jak zbierać deszczówkę?
Gromadzenie deszczówki to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne! Zwłaszcza w przypadku właścicieli dużych posesji i gospodarstw, gdzie każdego dnia wykorzystywane są ogromne ilości wody. Gdzie znajdziesz odpowiednio duży zbiornik, który zaspokoi potrzeby gospodarstwa domowego? Jak zbierać deszczówkę i do czego można ją wykorzystać?

Jaki zbiornik kupić?

W centrach ogrodniczych znajdziesz wiele zbiorników na deszczówkę, lecz są one niewielkich rozmiarów. Sprawdzą się do podlewania pojedynczych rabat, lecz w przypadku dużej posesji lub gospodarstwa – zwykła beczka nie wystarczy. Gdzie kupisz duży i wytrzymały zbiornik? Wysokiej jakości i jednocześnie tanie zbiorniki na deszczówkę możesz znaleźć na przykład w ofercie przedsiębiorstwa Agrotex. Ogromnym błędem jest kupowanie zbiorników z prywatnych ogłoszeń. Bardzo często są one mocno skorodowane i szybko tracą one szczelność. Zbiornik na deszczówkę może być używany, ale powinien być kupiony we właściwym miejscu. Profesjonalne firmy dbają o to, aby przed sprzedażą każdy zbiornik został zmodernizowany. Kupując odnowiony zbiornik, masz pewność, że będzie służył przez wiele lat.


Jak zbierać deszczówkę?

Choć wydaje się to łatwe, nie zawsze takie będzie. Zwłaszcza w rejonach, w których występują wyjątkowo niskie opady deszczu. Jeśli już zakupiłeś odpowiednio duży zbiornik na deszczówkę, czas zacząć ją gromadzić. Jednym z najłatwiejszych sposobów jest po prostu podłączenie zbiornika pod rynnę. Jeżeli nie będzie to satysfakcjonująca ilość wody, możesz stworzyć konstrukcję z blachy odpornej na korozję np. w postaci dodatkowego zadaszenia tarasu lub stanowiska na maszyny rolnicze. Im większa powierzchnia zbierania deszczówki, tym więcej wody będzie trafiało do zbiornika!

Jak wykorzystać deszczówkę?

Pamiętaj, że deszczówka nie jest wodą biologicznie czystą. Szczególnie ta, która spływa z dachu, na którym gromadzą się ogromne ilości pyłu, resztek roślin, piasku oraz ptasich odchodów. Dlatego też deszczówka nie nadaje się do picia, jeśli nie będzie w odpowiedni sposób filtrowana. Co w takim razie możesz z nią zrobić? Można ją wykorzystać na wiele innych sposobów, między innymi do mycia samochodów i maszyn rolniczych, podlewania ogrodu, spłukiwania toalety, prania oraz prac porządkowych. Czynności te zużywają wiele wody wodociągowej, a woda pitna powinna być oszczędzana, gdyż jej zasoby są coraz uboższe. Co więcej, wykorzystując deszczówkę, zdecydowanie zredukujesz swoje rachunki za wodę!

Opracowanie:
Wtelno, Dworcowa 44
tel. 512 004 343
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz