Artykuł sponsorowany

Jak wykończyć posadzki i ściany domu?

Jak wykończyć posadzki i ściany domu?

Dom w stanie surowym to dopiero jeden z etapów jego budowy. Czas na położenie tynków na ścianach, wylanie posadzek i wykonanie elewacji. Dawniej tego typu prace były wykonywane ręcznie, ale dzięki rozwojowi technologii można to zrobić szybciej i dokładniej. Jedno nie uległo zmianie, znaczenie doświadczenia i wiedzy wykonawcy. Wprawny tynkarz może za pomocą agregatu może nanieść nawet 100 metrów kwadratowych tynku.

Czym jest tynk maszynowy i kiedy warto z niego korzystać?

Jest to warstwa pokrywająca ściany i sufity pomieszczenia. Wewnątrz pomieszczenia stanowi bazę do gruntowania, malowania farbą oraz kładzenia glazury. Na zewnątrz stanowi warstwę ochronną dla ścian. Zabezpiecza je przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Tynk maszynowy nakładany jest za pomocą urządzenia zwanego agregatem. Im większa powierzchnia robocza tym praca za jego pomocą jest wydajniejsza. W przypadku małych pomieszczeń często zwycięża tynk nakładany ręcznie.

Rodzaje tynku maszynowego.

Dzieli się go na cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy. Tynk cementowy jest bardzo wytrzymały i gwarantuje wysoką odporność na wilgoć. Dlatego powszechnie stosowany jest w kuchniach, łazienkach czy suszarniach. Cementowo-wapienny stanowi idealne podłoże pod farbę. Do jego zalet należy dodać pochłanianie hałasu i utrzymywanie ciepła w pomieszczeniach.  Zwykle aplikowane są dwie, trzy warstwy. Tynk gipsowy znajduje zastosowanie wyłącznie wewnątrz budynku. Ten rodzaj wykończenia wpływa na utrzymanie mikroklimatu w pomieszczeniu (przepuszcza wilgoć). Nakładany jest w postaci warstwy i należy pamiętać, że nie może być aplikowany na elementy metalowe (bez specjalnego gruntu metal pod wpływem kontaktu z gipsem ulega korozji). Firmy, takie jak Tynkbud specjalizują się w usługach profesjonalnego nakładania tynku maszynowego oraz prac elewacyjnych. Dzięki doświadczeniu pana Dawida Korczykowskiego tynk w twoim domu będzie wysokiej jakości i trwałości.

Posadzka, wylewka betonowa, szlichta.

Jest to podkład pod wykończenie podłogi. Posadzka musi być równa, wytrzymała i pozbawiona rys czy pęknięć. Stanowi podstawę pod parkiet, deskę, panele czy kafelki. Tworzy ją szlichta, czyli  warstwa cementu, betonu lub anhydrytowe. Często spotykane są wylewki tzw. samopoziomujące. Mają one również zastosowanie w trakcie remontów, kiedy wymagane jest wyrównanie posadzki. Nie wymagają zbrojenia, tak jak ma to miejsce w przypadku posadzki betonowej. Natomiast anhydrytowe w związku z wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła idealnie nadają się do posadzek, na których będzie montowana instalacja do ogrzewania podłogowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz