Artykuł sponsorowany

Jak wygląda wymiana tapicerki mebli w dobrej pracowni tapicerskiej?

Jak wygląda wymiana tapicerki mebli w dobrej pracowni tapicerskiej?

Meble tapicerowane tracą swój piękny wygląd po kilku latach intensywnego użytkowania. Nie oznacza to jednak tego, że należy takie domowe czy biurowe wyposażenie zastąpić całkowicie nowym. Znacznie tańszym, a przy tym proekologicznym rozwiązaniem jest przekazanie uszkodzonej sofy, fotelów, krzeseł czy zagłówków łóżek sypialnianych do specjalistycznych pracowni tapicerskich. Najlepsze z nich są w stanie całkowicie odmienić estetykę starego mebla, dając mu drugie życie. Na czym polega zatem renowacja tapicerki?

Kiedy warto zdecydować się na renowację tapicerki mebla?

Renowacja tapicerki mebli jest opłacalna przede wszystkim wtedy, kiedy konstrukcja danego wyposażenia jest solidna, a sama sofa, fotel, szezlong czy krzesło w dniu pierwszego zakupu były stosunkowo drogie. Rzadziej zatem wymienia się obicie w najtańszych meblach, choć i takie zlecenia przyjmują najlepsi w Polsce tapicerzy.

Przeczytaj także: Jakie są zalety i wady mebli tapicerowanych?

Najczęściej jednak do pracowni tapicerskiej zgłaszają się właściciele mebli od uznanych producentów, a także wiekowych zestawów, które można uznać za antyki. Tapicerzy pomagają również odświeżyć delikatnie lub mocno zniszczoną tapicerkę. Każdy, kto zabrudził obicie winem czy ten, którego pies lub kot zrobił w nim dziurę, może prosić o pomoc specjalistów z pracowni tapicerskich. Niektóre z nich obsługują nawet antykwariaty czy sklepy, które skupują stare meble i sprzedają je w ramach idei „second hand”. Pracownia tapicerska Karola Krupy, przyjmuje również zlecenia od barów, klubów nocnych, restauracji, teatrów czy hoteli, które chcą odmienić wystrój wnętrz, przy ograniczonych kosztach. Wymiana tapicerki to w takim przypadku strzał w dziesiątkę!

Renowacja mebli tapicerowanych w pigułce

Usługi tapicerskie są w naszym kraju coraz popularniejsze. Warto zatem wiedzieć, że renowacja mebli tapicerowanych dotyczy każdego rodzaju wyposażenia domowego, hotelowego, restauracyjnego czy biurowego, które obite jest skórą lub innych materiałem. Niekiedy wystarczy zaś wymiana określonego elementu tapicerowanego sofy czy fotelu, a czasem odświeżenie polega na pełnej wymianie obicia na nowe. W drugim przypadku tapicer dokładnie poznaje oczekiwania klienta, jego gusta oraz budżet tak, by dobrze dobrać nową tapicerkę dla danego mebla. Dużą popularnością cieszą się naturalne i ekologiczne skóry, a także delikatnie nabłyszczany welur. By jednak odnaleźć właściwy dla siebie materiał tapicer powinien przedstawić próbki obicia oraz jego kolory.

W następnym etapie mebel trafia do pracowni, która naprawia uszkodzenia, dokładnie oczyszcza konstrukcje i zdejmuje stare poszycie. Dopiero wtedy można – najlepiej według projektu – założyć nową tapicerkę oraz zająć się jej wykończeniem. Warto m.in. przemyśleć ozdobą pasmanterię czy pikowania. W ramach usług renowacji mebli tapicerowanych można również prosić o obszycie poduszki takim samym materiałem, a także o zabezpieczenie nowej tapicerki specjalnymi preparatami ochronnymi np. hydrofobowymi i plamoodpornymi. Kreatywnych pomysłów na nadanie szezlongom, narożnikom i wezgłowiom nowego wyglądu jest zatem mnóstwo, a z pozoru niewyróżniające się wyposażenie, mogą stać się dzięki tapicerom wizytówką salonu, restauracji czy hotelu.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz