Artykuł sponsorowany

Jak wygląda wymiana opon z serwisem opon Rafał Szymczak?

Jak wygląda wymiana opon z serwisem opon Rafał Szymczak?

Kierowcy bardzo lubią odwlekać moment wymiany opon. Skutkuje to tym, że po pojawieniu się pierwszych mrozów lub śniegu, w serwisach wymiany opon tworzą się ogromne kolejki. Natomiast jazda samochodem z oponami niedostosowanymi do pory roku jest niemożliwa. Dlatego warto wykonać tę czynność z dużym wyprzedzeniem.

Jak wygląda wymiana opon?

O przebiegu procesu wymiany opon opowiada pracownik serwisu opon Rafał Szymczak:

Gdy klient dotrze do naszego serwisu opon, zaczynamy od zdemontowania kół. Jeśli opony są bardzo brudne, czyścimy je. Następnie zdejmujemy odważniki. Oglądamy, w jakim stanie są opony i felgi. Jeżeli zauważymy jakieś usterki, informujemy o tym klienta. W przypadku felg stalowych bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie pod kątem korozji. Skorodowana felga może mieć dziury, przez które będzie uciekało powietrze. W kolejnym etapie wykonujemy sprawdzanie całych kół na maszynie wyważającej. Dzięki temu widzimy czy felga nie jest zbyt skrzywiona i czy da się wyważyć. Końcowym etapem wymiany opon jest wyważenie kół. Należy to robić przy każdej ingerencji w koła. Niezależnie czy jest to zmiana opon, czy całych opon na felgach. Podczas montażu kół sprawdzamy jeszcze stan szpilek i śrub, za pomocą których dokręcamy koło. Następnie pompujemy koła i sprawdzamy w nich ciśnienie. Montując koła każdy nasz mechanik, dokręca śruby za pomocą klucza pneumatycznego, a następnie dokręca je, używając klucza dynamometrycznego, który jest ustawiony na odpowiedni moment obrotowy zgodny z zaleceniami producenta. Dbamy również o to, aby opony były zamieniane podczas wymiany, czyli np. te, które były z przodu przekładamy na tył, a te z tyłu na przód. Pozwala to na równomierne zużywanie opon i przedłuża ich żywotność. W naszym serwisie zajmujemy się również naprawą opon. Jeżeli opona jest w dobrym stanie i ma małe pęknięcie lub rozcięcie, to naklejamy w tym miejscu gumową łatkę i przyklejamy ją specjalnym klejem, który dokładnie zasklepi dziurę i zapewni szczelność opony.

Jak przechowywać opony?

Sposób przechowywania opon ma również wpływ na ich żywotność. Należy pamiętać, że opony najlepiej przechowywać w miejscu suchym i przewiewnym, gdzie nie występują skrajnie niskie lub wysokie temperatury. Dlatego najlepszym miejscem do ich przechowywania jest piwnica lub garaż. Jeżeli opony są przechowywane na felgach, to należy je napompować i umieścić na leżąco jedna na drugiej lub zawiesić na specjalnych hakach na ścianie. Jeśli przechowywane są same opony, to najlepiej je ustawić pionowo („na stojąco”). Właściwe przechowywanie opon pozwoli na ich użytkowanie przez kilka sezonów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz