Artykuł sponsorowany

Jak wygląda wizyta u wenerologa?

Jak wygląda wizyta u wenerologa?

Osoby, które zmagają się z chorobami przenoszonymi drogą płciową zazwyczaj uważają to za wstydliwy problem, przez co długo zwlekają z wizytą u lekarza. Niekiedy powodem jest też niewiedza, do jakiego specjalisty się wybrać. Jest to oczywiście wenerolog, który służy ogromną wiedzą w swojej specjalizacji. Sprawdź, jak przebiega wizyta u wenerologa i kiedy warto się na nią zgłosić.

Wskazania do wizyty

Wenerolog to specjalista, który zajmuje się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Są to między innymi schorzenia powodowane przez wirusy, np. HIV i mononukleoza, grzyby, bakterie, np. kiła i rzeżączka oraz pasożyty, które wywołują świerzb i amebiozę. Warto pamiętać, że lekarz wenerolog ma na co dzień do czynienia z różnymi chorobami i żadna sytuacja nie powinna go zaskoczyć.

Umówienie się na konsultację wenerologiczną powinno być priorytetem w takich przypadkach, jak swędzenie, krosty, grudki, opuchlizna, tkliwość, zaczerwienienie, owrzodzenie, ból, pieczenie oraz brzydki zapach. Kobiety ponadto powinny zgłosić się do wenerologa, jeśli zauważyły plamienie w połowie cyklu, bóle brzucha lub dyskomfort podczas stosunku.

Przebieg wizyty

Wizyta u wenerologa będzie komfortowym spotkaniem, jeśli wybierzesz gabinet dostosowany do potrzeb pacjenta. Tak jest w przypadku Specjalistycznego Gabinetu Dermatologicznego Rita Lech Jóźwiakowska. W miejscu tym można mieć pewność dyskrecji i przyjaznej atmosfery. Cała konsultacja wygląda podobnie do innych wizyt lekarskich. Lekarz na samym początku przeprowadza dokładny wywiad lekarski. Kolejnym elementem wizyty jest badanie. Dzięki temu możliwe jest dokładne sprawdzenie zmian skórnych, jakie występują w okolicach intymnych.

Podczas wywiadu specjalista zapyta o wszelkie szczegóły – objawy, współżycie oraz przyjmowane leki. W celu postawienia diagnozy, musi on wiedzieć, jak wyglądał proces pojawiania się zmian skórnych. Dzięki temu możliwe będzie przede wszystkim skuteczne wyleczenie wstydliwego problemu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz