Artykuł sponsorowany

Jak wygląda proces budowy nowoczesnych maszyn produkcyjnych?

Jak wygląda proces budowy nowoczesnych maszyn produkcyjnych?

Budowa maszyn przemysłowych to złożony proces, który najlepiej przekazać doświadczonej firmie, zajmującej się zarówno projektowaniem, jak i montażem urządzeń. Proces projektowania maszyny rozpoczyna się od rozmowy z Klientem, na podstawie której należy oszacować budżet, zaplanować poziom automatyzacji produkcji oraz omówić główne założenia, które muszą być uwzględnione podczas budowy.

Jak przebiega projektowanie maszyn produkcyjnych?

Do zaprojektowania maszyny produkcyjnej niezbędne są dane pochodzące z konkretnego zakładu, a także informacje o charakterystyce branży i procesu produkcyjnego. Podczas procesu wykorzystuje się narzędzia informatyczne, m.in. oprogramowanie CAD, w którym tworzona jest wizualizacji poszczególnym elementów maszyny. Gotowy projekt powinien też zawierać informacje dotyczące zapotrzebowania na surowce oraz wymagania kadrowe, niezbędne do sprawnego działania maszyny. Po zaprojektowaniu maszyny i przeprowadzeniu testów modelu można rozpocząć budowę maszyny przemysłowej.

Jak przebiega budowa maszyn produkcyjnych?

Maszyny produkcyjne budowane są na podstawie wcześniej przygotowanego modelu 3D, zawierającego m.in. spis części maszyny i schematy elektryczne oraz hydrauliczne. Budowę rozpoczyna się od przygotowania pojedynczych komponentów, które na kolejnych etapach są ze sobą łączone. Gotową maszynę należy scalić z układem sterowania i instalacją elektryczną. Następnie można przejść do kalibracji maszyny produkcyjnej, rozruchu końcowego i testów. Ostatnim etapem jest przeszkolenie pracowników z obsługi urządzenia. Kompleksowe usługi projektowania i budowy maszyn produkcyjnych świadczy np. firma ARM Robotics z Chorzowa.

Czym charakteryzują się nowoczesne maszyny produkcyjne?

Nowoczesne maszyny produkcyjne są w stanie znacznie zastąpić pracę ludzkich rąk. Najlepsze urządzenia są dopasowane do charakterystyki danego przedsiębiorstwa i znacznie optymalizują produkcję. Nie tylko pozwalają na zwiększenie jej szybkości, ale też na wzrost jakości wyrobów. Zapewniają też firmie oszczędności, a także zmniejszają zużycie surowców. Są przydatne szczególnie w produkcji wielkoseryjnej, w której istotna jest bardzo wysoka powtarzalność. Odpowiednio zaprojektowania maszyna zwiększa wydajność firmy, która jest w stanie realizować więcej zleceń, a także wykonywać najbardziej złożone i wymagające zlecenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz