Artykuł sponsorowany

Jak wygląda naprawa pompy wspomagania w samochodzie?

Jak wygląda naprawa pompy wspomagania w samochodzie?

Sprawna pompa wspomagania gwarantuje bezpieczną i przyjemną jazdę. W przypadku jakiejkolwiek awarii należy natychmiast udać się do warsztatu samochodowego i ja usunąć. Naprawa tej części auta jest niezbędna, jeśli kierowcy zależy na sprawnym pojeździe i komforcie pasażerów. W jaki sposób odbywają się prace naprawcze, jak długo trwają i ile mogą kosztować?

Objawy uszkodzonej pompy wspomagania

Pompa wspomagania jest bardzo ważnym elementem układu kierowniczego, a jej usterki znacząco utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają bezpieczną jazdę samochodem. Do najczęściej występujących objawów świadczących o awarii pompy wspomagania zalicza się między innymi: brak wspomagania na wolnych i wysokich obrotach silnika, ciemny kolor oleju, głośna praca pompy, wycieki oleju, zacinanie się kierownicy, piana w zbiorniczku wspomagania. Najbardziej charakterystycznym objawem jest wycie lub buczenie podczas kręcenia kierownicą. Odczuć można również to, że kierownica lżej się kręci po zwiększeniu obrotów silnika. W przypadku zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości podczas pracy pompy wspomagania należy jak najszybciej zgłosić się do warsztatu samochodowego.

Jakie są zasady naprawy pompy wspomagania?

Podczas naprawy pompy wspomagania mechanicy zwracają uwagę na kilka istotnych czynników. Jeżeli w zbiorniczku wspomagania w oleju znajduje się nawet niewielka ilość opiłków stalowych, to czas usunięcia awarii może się wydłużyć. Podczas naprawy pompy wspomagania i innych elementów układu kierowniczego, w tym przekładni kierowniczej, należy oczyścić przewody olejowe lub wymienić je na nowe oraz wyczyścić zbiornik na olej. Najważniejszym etapem prac w warsztacie samochodowym jest regeneracja przekładni kierowniczej. Polega ona na rozłożeniu tego elementu na części, wymianie zużytych części, szlifowaniu, złożeniu i skontrolowaniu poprawności działania.

Kto naprawia pompy wspomagania?

Pompy wspomagania powinien naprawić mechanik, który ma doświadczenie w tego rodzaju pracach, dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym i posiada dostęp do najlepszych części. W firmie Izomag znajdującej się w miejscowości Czeladź w województwie śląskim specjaliści zajmują się naprawą pomp wspomagania od bardzo dawna i mają bardzo rozległą wiedzę w tym temacie. Kierowca powinien przygotować się na pozostawienie samochodu na około dwa dni w warsztacie. Cena naprawy pompy wspomagania jest uzależniona od poziomu uszkodzenia i zakresu prac. Zazwyczaj kwota oscyluje w granicach kilkuset złotych. Należy jednak do niej zaliczyć zakup dobrej jakości oleju, który wydłuży żywotność pompy wspomagania.

Opracowanie:
Czeladź, Wojkowicka 17b
tel. 601 491 147
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz