Artykuł sponsorowany

Jak wybrać maszynę do szycia?

Jak wybrać maszynę do szycia?

Szycie ubrań to umiejętność, która przeżywa swój renesans. W dobie masowej produkcji próbujemy nadawać naszym stylizacjom modowym indywidualny charakter różnymi sposobami – między innymi poprzez przeróbki na domowej maszynie. Nowoczesne urządzenia są przy tym łatwe w obsłudze i kilka filmów instruktażowych w Internecie pozwoli nam rozpocząć przygodę z krawiectwem.

Poprawki krawieckie w domu

Rozwój technologii i automatyzacja w zakładach przemysłowych doprowadziły do powstania masowej produkcji. Ta znacząco wpłynęła na obniżenie kosztów produktów takich jak ubrania czy buty, co jest ogromnym plusem dla nas, konsumentów. Są też jednak wady, przed którymi nie sposób uciec. Producenci ubrań tworzą swoje produkty z myślą o przeciętnym i uniwersalnym odbiorcy, co oznacza, że nie mogą wziąć pod uwagę indywidualnych potrzeb każdego z nas. Wzrost, waga, kształt sylwetki – te czynniki decydują o tym, jakie ubrania powinniśmy nosić. Te dostępne w większości sklepów odzieżowych nigdy nie będą idealnie do nas dopasowane. Osobną kwestię stanowi też rozmiar – obecnie każdy producent posiada swoją rozmiarówkę i M w jednej firmie wcale nie musi odpowiadać M w innej. Pamiętać też powinniśmy, że w przypadku spodni zazwyczaj wraz z obwodem zwiększa się długość nogawek, co stanowi poważny problem dla osób niskich o szerokich biodrach czy pełnych kształtach. Ratunkiem w przypadku nie do końca trafionego zakupu są poprawki krawieckie, które możemy wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy nam do tego dobra maszyna do szycia i dostęp do Internetu, gdzie znajdziemy liczne blogi poświęcone krawiectwu, a na nich wskazówki i porady, jak zacząć naukę. A gdy już nabierzemy wprawy, możemy nie tylko poprawiać, ale szyć ubrania od podstaw.

Rodzaje maszyn domowych

Szycie ubrań nie odbywa się wyłącznie na potężnych przemysłowych maszynach do szycia. W tym celu wykorzystać można też małe maszyny domowe, które dostępne są w różnych rodzajach, co pozwala dopasować je do naszych potrzeb. Nim wybierzemy konkretny model, warto sprawdzić ofertę producentów takich jak Sintex i poznać zastosowanie różnych urządzeń.

Maszyny domowe zmechanizowane mają od kilku do kilkunastu ściegów, a ich liczba może być regulowana w zależności od naszego poziomu zaawansowania czy indywidualnych potrzeb. Zalety tych maszyn to przede wszystkim niewielki rozmiar oraz niska cena, a także łatwa, intuicyjna obsługa. Za ich pomocą wykonamy lekkie szycie, poprawki czy skrócimy spodnie. Natomiast w szyciu lekkich i cienkich tkanin zastosowanie znajdują owerloki do użytku domowego. Są wyposażone w możliwość regulacji szerokości ściegu i pozwalają zabezpieczyć krawędzi tkanin przed wypruwaniem lub strzępieniem. Popularnym rozwiązaniem są również hafciarki, które, jak wskazuje nazwa, wykorzystać możemy do haftowania – serwet, obrusów, ubrań. Mają zaprogramowane wzory, ale możemy rozszerzyć ich zakres, dokupując odpowiedni program. Szybkie i precyzyjne szycie zapewniają skomputeryzowane maszyny domowe, sterowane pokrętłem lub ekranem LED. Są one jednak najdroższą opcją wśród dostępnych na rynku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz