Artykuł sponsorowany

Jak usunąć ślady opon z kostki brukowej?

Jak usunąć ślady opon z kostki brukowej?

Kostka brukowa z plamami pochodzącymi od opon samochodowych to problem nie tylko wielkich parkingów przed centrami handlowymi czy urzędami, ale też przydomowych podjazdów. Tego typu plamy powstają głównie przez tak zwane „palenie gumy”, co niektórzy uważają za jazdę z fantazją i fasonem. Niestety zabrudzenia te są trudne do usunięcia, ale nie znaczy to wcale, że niemożliwe. Jak pozbyć się śladów opon z kostki brukowej?

W jaki sposób usuwa się ślady opon?

W przypadku czarnych śladów gumy na kostce brukowej do czyszczenia potrzebny jest chemiczny środek. Naniesienie go na plamy wymaga ciepła, jednak nie może być to pełne nasłonecznienie. Najlepiej więc robić to rano, gdy temperatura wynosi od 10 do 18 stopni Celsjusza, a słońce nie operuje tak, jak w południe. Środek chemiczny, najczęściej w postaci piany, powinien leżeć na kostce około pół godziny i trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy plamy ulegają rozpuszczeniu.

Firmy takie, jak MyjemyTo, których profilem działalności między innymi jest czyszczenie kostki brukowej, wykonują taką czynność za pomocą specjalistycznych narzędzi. Nakładanie piany realizuje się agregatem spalinowym, który jest w stanie wyrzucać ją pod ciśnieniem nawet do 500 bar. Zależnie od rodzaju plam może ona mieć odpowiednio dobraną temperaturę. To samo tyczy się wody do spłukiwania. Dobre środki do mycia kostki brukowej powinny ulegać biodegradacji, jednak na niektórych płaszczyznach woda użyta do płukania nie jest w stanie od razu ściekać i tworzą się mało estetyczne kałuże. Dlatego w takich sytuacjach używane są specjalne odkurzacze wodne, które dokładnie zasysają nadmiar wody z resztkami środka myjącego. Odkurzacz zbiera również piach i drobne zanieczyszczenia innego rodzaju.

Jakie inne zabrudzenia z powodzeniem można usuwać z kostki brukowej?

Usuwanie zanieczyszczeń z kostki brukowej nie ogranicza się tylko do czynności pozbywania się śladów gumy. Innymi rodzajami brudu na kostce są plamy z oleju silnikowego, zaprawy betonowe, resztki farby, kleje oraz zwyczajne błoto, które może gromadzić się podczas deszczowych pór roku.

Do lżejszych zanieczyszczeń stosowana jest podgrzana woda, którą specjalistyczne urządzenie wyrzuca pod ciśnieniem. Środki chemiczne stosowane są tylko w przypadku, gdy inne sposoby zwodzą. Tak jest w przypadku usuwania plam z oleju silnikowego. Działanie chemii wtedy ograniczone jest tylko do tych miejsc, gdzie występują te trudne zabrudzenia. Ponadto niektóre procesy wymagają dodatkowego użycia szczotek czy szorowarek tarczowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz