Artykuł sponsorowany

Jak usunąć kamień nazębny u psa? – Przychodnia Weterynaryjna Labrador

Jak usunąć kamień nazębny u psa? – Przychodnia Weterynaryjna Labrador

Kamień nazębny u psa może być powodem wielu problemów zdrowotnych Twojego pupila. Dlatego, aby utrzymać zdrową jamę ustną zwierzęcia oraz poprawić wygląd jego zębów, należy regularnie oczyszczać zęby czworonoga. W jaki sposób? Tego możesz dowiedzieć się w poniższym artykule, a także poznać ofertę Przychodni Weterynaryjnej Labrador z Łodzi. Miłej lektury!

Objawy nadmiaru płytki nazębnej u psa

Zapewne zastanawiasz się, czym objawia się nagromadzony kamień nazębny u psa? Otóż typową, najbardziej charakterystyczną oznaką tego, że coś niepokojącego dzieje się z zębami Twojego czworonoga, jest nieprzyjemny zapach z pyska. Możesz go bowiem z łatwością odczuć nawet z daleka. Co ważne, cuchnący oddech może oznaczać także inne dolegliwości, takie jak zaburzenia w procesie trawienia. Jednak, jeśli to nie one są przyczyną śmierdzącego zapachu, wówczas należy zastosować usuwanie kamienia nazębnego u psa. Pamiętaj, że Twój pupil może zmagać się z nadmiarem płytki nazębnej jeśli: ma zapuchnięte i czerwone dziąsła, zauważysz u niego brak apetytu, na jego zębach zaobserwować można przebarwienia bądź odsłoniętą szyjkę zębowa. Jak zatem pozbyć się tego problemu?

Usuwanie kamienia nazębnego u czworonoga

Kamienia nazębnego u psa nigdy nie wolno lekceważyć. Jest on bowiem siedliskiem bakterii, które mogą przedostać się do różnych narządów i je uszkodzić. Bardzo ważne jest zatem regularne oczyszczanie zębów pupila. Jednak w sytuacji zaawansowanego nagromadzenia płytki niezbędna jest wizyta u weterynarza. Jeśli szukasz specjalisty, który zajmie się usunięciem kamienia u Twojego zwierzaka, zapoznaj się z ofertą Przychodni Weterynaryjnej Labrador z Łodzi. Weterynarz oceni ogólny stan zębów czworonoga, a także zastosuje odpowiednie leczenie. Czym jeszcze zajmuje się przychodnia Labrador? Usługi obejmują m.in.: przeprowadzanie niezbędnych badań profilaktycznych i diagnostycznych, bania krwi, moczu i kału, szczepienia, obcinanie pazurów, czyszczenie uszu u kotów i psów, odrobaczanie, sterylizację, oraz wiele innych zabiegów weterynaryjnych.

Pamiętaj, że w profilaktyce kamienia nazębnego u Twojego zwierzaka istotną rolę odgrywa także odpowiednia dieta. Jedzenie psa nie może być bowiem pozbawione twardych przysmaków, które oczyszczają zęby w sposób mechaniczny. Zadbaj oczywiście również o systematyczne mycie jamy ustnej pupila. A w przypadku zaobserwowania nagromadzenia płytki nazębnej – nie odkładaj wizyty u weterynarza na później!

Opracowanie:
Łódź, Anny Jagiellonki 4 lok. 39
tel. 42 671 10 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz