Artykuł sponsorowany

Jak uruchomić własny food truck?

Jak uruchomić własny food truck?
Marzysz o własnym gastronomicznym biznesie, ale obawiasz się masy formalności oraz kolosalnych wydatków? Nie jesteś sam! Tego typu obawy ostudziły zapał tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce. Warto wiedzieć, że nie taki diabeł straszny, a uruchomienie własnego food trucka może być tanie, szybkie i przyjemne! Jak się za to zabrać, aby szybko ruszyć z prowadzeniem nowego biznesu?

Co musisz kupić?

Inwestycje budzą najwięcej obaw, lecz w przypadku food trucka omija Cię wiele wysokich opłat np. wynajem lokalu gastronomicznego oraz zakup wyposażenia sali w meble i zastawę. Twoją jedyną większą inwestycją będzie zakup pojazdu lub przyczepy, które będą przerobione na mobilną kuchnię. Oprócz klasycznych food trucków możesz zdecydować się na zakup innych urządzeń np. mobilnych urządzeń grillowych. Znajdziesz je między innymi w ofercie firmy Route 66 Grill. Potrawy serwowane przez food trucki to zwykle dania typu street food. Jeśli chodzi o sposób serwowania, warto zainwestować w ekologiczne produkty jednorazowego użytku, które będą wygodne i jednocześnie bezpieczne dla środowiska. Pamiętaj, aby nigdy nie oszczędzać na wyposażeniu food trucka. Czasami lepiej zainwestować nieco więcej i mieć pewność, że będziesz w stanie prawidłowo przygotować swoje popisowe dania.

A co z formalnościami?

Oprócz standardowych procedur związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej food trucki obowiązują takie same zasady, jak restauracje. Zarówno pojazd, jak i cały personel muszą przejść badania i kontrole sanitarno-epidemiologiczne. Jeśli planujesz bazować na półproduktach, odchodzi obowiązek posiadania zaplecza do przygotowywania żywności, która finalnie trafi do food trucka. Jest to między innymi przyprawianie mięsa oraz mycie warzyw. Wielu właścicieli food trucków decyduje się na dodatkowe wynajęcie niewielkiego lokalu np. kuchni, aby móc wygodnie wszystko przygotowywać i serwować klientom dania stworzone od zera.

Nie tylko na zjazdy!

Na zakup food trucka decydują się nie tylko właściciele restauracji stacjonarnych, którzy biorą udział w różnego rodzaju zjazdach food truck. Wielu przedsiębiorców opiera swój biznes wyłącznie na usługach mobilnych, nie posiadając lokalu stacjonarnego. Doskonałym rozwiązaniem jest powiększenie swojego zaplecza o dodatkowe pojazdy lub przyczepy grillowe i oferowanie swoich usług na różnego rodzaju eventach pod gołym niebem. Imprezy na świeżym powietrzu są niezwykle popularne i w dzisiejszych czasach organizuje się masę tego typu wydarzeń – od wesel po pikniki rodzinne dla pracowników zakładów pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz