Artykuł sponsorowany

Jak transportować duże gabaryty w trakcie przeprowadzki?

Jak transportować duże gabaryty w trakcie przeprowadzki?

Przeprowadzka nierozerwalnie wiążę się z pewną dawką stresu. Przenosiny do zupełnie nowego miejsca wymagają długich i ciężkich przygotowań. Niezależnie od tego, czy zmieniamy mieszkanie, czy też lokal służący nam za biuro, oprócz drobnych przedmiotów, musimy przewieźć także te wielkogabarytowe. W jaki sposób odpowiednio się do tego zabrać? Czy będzie nam potrzebna ciężarówka? Do kogo zwrócić się o ewentualną pomoc? Odpowiedzi na wszystkie te pytania, znajdziecie w poniższym tekście.

Złożony proces logistyczny, jakim bez wątpienia są przenosiny, zazwyczaj przydarza się nam kilka razy w życiu. Mimo swego rodzaju praktyki, w późniejszym okresie życia wielu ludzi wciąż niezbyt dobrze znosi całą operację. Prawdą jest, że przedmiotów materialnych, raczej systematycznie nam przybywa, także tych służących do wypoczynku i przechowywania. Jak również wiadomo, bezpieczny transport delikatnych i nieporęcznych mebli – nie wspominając nawet o sprzęcie RTV czy AGD – jest prawdziwą sztuką, która wielu może się wydawać skomplikowana. Istnieją jednak dostępne dla wszystkich sprawdzone sposoby, z jakich możemy skorzystać pakując i wywożąc sporej wielkości rzeczy.

Jakie auto będzie niezbędne?

Zanim przejdziemy do właściwiej części tekstu, wyjaśniamy, że skupimy się w nim na przewozie, wykorzystującym samochody dostawcze. Jeżeli my – lub nasi znajomi – posiadamy takie auto – wspaniale, możemy być spokojni, gdyż zapewni nam to zupełnie bezproblemowe przekwaterowanie. W przypadku, gdy dysponujemy jednie zwykłą osobówka, powinniśmy bezwzględnie poszukać profesjonalnej pomocy – to po prostu o niebo lepsze wyjście. Na rynku nie brakuje, mających na wyposażeniu specjalne pojazdy i na co dzień zajmujących się tego typu operacjami, firm. Przykładem przedsiębiorstwa wyjątkowo dobrze znającego się na rzeczy, jest pochodzący z Trójmiasta Yellow Transport.

Odpowiednie zabezpieczenie

Pierwsza sprawa, o jakiej powinniśmy pomyśleć – nie wspominając o obowiązkowym opróżnieniu wszystkich szuflad i półek – to właściwe zabezpieczenie, czyli coś, bez czego się nie obejdziemy. Korzystając ze znanych i ogólnodostępnych akcesoriów, możemy uchronić cenne przedmioty przed dotkliwym uszkodzeniem. Mamy tutaj na myśli kultową już folię bąbelkową, ale także zwykły stretch, czy sztywną tekturę. Do bardziej specjalistycznych rozwiązań należeć zaś będą specjalne maty oraz pianka tapicerska.

Wystarczająca asekuracja dla szaf, regałów, jak też i komód powinna się składać co najmniej z dwóch materiałów – wymienione na samym początku, oba typy folii, doskonale się do tego nadadzą. Drobne przedmioty będące na wyposażeniu mebli, takie jak na przykład klucze – w obawie przed ich zagubieniem – można spokojnie dokleić za pomocą taśmy do którejś ze ścianek.

Sprawdź też: Czy warto zlecić przeprowadzkę firmie transportowej?

Troska o załadunek

Dobra ochrona jest niezwykle istotna podczas ręcznego przenoszenia przedmiotów – mijając klatki schodowe oraz otwory drzwi, wchodząc i wychodząc z windy nie łatwo o mniejszy lub większy uszczerbek, a przecież już zwykłe zarysowanie będzie czymś wysoce niepożądanym.

Pamiętajmy, jak niezmiernie ważną rzeczą jest wygospodarowanie wystarczającej przestrzeni przed domem lub blokiem – w pakowaniu nic nie może nam przeszkadzać. Auto powinno stać możliwie jak najbliżej wejścia, by dźwigając poszczególne elementy, pokonywać jak najmniejszy dystans. Wszystko musi być wręcz tak zaplanowane, by osoby trzecie w żadnym wypadku nie utrudniały nam zadania. Powyższe, tyczy się rzecz jasna także, czekającego nas później rozładunku.

Podczas transportu wielkich gabarytów, sporą rolę gra należyte ustawienie, w przestrzeni ciężarówki, wszystkiego względem siebie. Zróbmy wszystko, by zapewnić dobrą stabilizację – przewożone rzeczy nie mają prawa się przesuwać. Do tego przydadzą się specjalne, mocowane do podłogi, pasy. Nic nie zastąpi jednak przemyślanego już wcześniej – nim pierwszy mebel trafi do naczepy – planu ładowania.

Spokojna jazda

Na koniec, wspominamy o czymś, co tylko z pozoru może się wydawać bez znaczenia – zły kierowca jest w stanie poważnie zaszkodzić naszemu dobytkowi. Jakże ważne jest więc, by osoba prowadząca pojazd, pilnie skupiając się na warunkach drogowych, odpowiednio dopasowywała swój styl jazdy i prędkość. Nierzadko, miejsce docelowe znajduje się wiele kilometrów od początku podróży – przeprowadzka do innych rejonów Polski, nie jest przecież niczym niespotykanym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz