Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie ochronić stworzoną przez siebie markę?

Jak skutecznie ochronić stworzoną przez siebie markę?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej – bez względu na branżę – to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Wszystkim przedsiębiorcom zależy na tym, aby ich klienci obsługiwani byli wedle najwyższych standardów. Takie podejście pozwala stworzyć nie tylko wzajemne zaufanie, ale także pozycję firmy. Jako że mowa tutaj o procesie trwającym przynajmniej kilka lat, bardzo istotne stają się kwestie dotyczące skutecznego zabezpieczenia stworzonej marki. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co warto wiedzieć o znaku towarowym?

Znak towarowy kojarzy się przede wszystkim z logo konkretnej firmy. I choć takie jego postrzeganie jest często zgodne z rzeczywistością, to warto podkreślić, iż w zależności od pełnionej funkcji, jego forma może być bardzo różna. Obecnie wyróżnia się m.in.:

  • znaki słowne,
  • znaki graficzne,
  • znaki graficzne zawierające elementy słowne,
  • znaki przestrzenne,
  • znaki przestrzenne zawierające elementy słowne,
  • znaki dźwiękowe,
  • a także holograficzne.

Ich rola podczas prowadzenia własnej firmy jest niezwykle istotna. Chodzi oczywiście o to, że to dzięki nim klienci skojarzą konkretne produkty lub usługi właśnie z naszym przedsiębiorstwem. Z czasem natomiast znak towarowy zacznie być traktowany jako synonim jakości. Dlatego też, aby zapobiegać praktykom nieuczciwej konkurencji, trzeba zadbać o ochronę projektu znaku postrzeganego w kategoriach własności intelektualnej. W jaki zatem sposób zrobić zarówno skutecznie, jak i zgodnie z obowiązującym prawem?

Jak zabezpieczyć znak towarowy?

Kluczem to skutecznego poradzenia sobie z tym problemem staje się zarejestrowanie stworzonego przez siebie znaku. Co prawda w niektórych krajach jest on chroniony nawet bez konieczności rejestracji, aczkolwiek w celu zagwarantowania sobie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, nie powinno się bagatelizować tego etapu. Jak to zrobić?

Oczywiste rozwiązanie to zgłoszenie projektu znaku do Urzędu Patentowego. Cała procedura nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego? Bardzo ważnym kryterium, jakiemu podlega zarejestrowany znak towarowy, jest wyraźne określenie przedmiotu rejestracji. W przeciwnym wypadku ani sam przedsiębiorca, ani konkurenci nie będą pewni, co dokładnie podlega ochronie. Nie powinien dziwić zatem fakt, że coraz więcej właścicieli firm decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy zajmą się nie tylko szybkim, ale przede wszystkim pomyślnym przeprowadzeniem rejestracji.

W tym przypadku wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się oferta przygotowana przez Biuro Patentowe prowadzone przez Hannę Borawską. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na rzetelne doradztwo, ale także na indywidualne podejście do każdego zlecenia. Rejestracja znaku towarowego to bardzo ważna inwestycja, która choć wiąże się z pewnymi wydatkami, to pozwala zapomnieć o tym, że nasze logo zostanie bezprawnie wykorzystane.

Opracowanie:
Milanówek, Żabie Oczko 6
tel. 22 724 88 24
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać