Artykuł sponsorowany

Jak się pozbyć szkodników? Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Jak się pozbyć szkodników? Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Szkodniki przenoszą choroby, brudzą, niszczą ubrania, a czasami mogą nawet ukąsić. Jeśli w domu zauważymy ślady obecności myszy, karaluchów czy innych niechcianych lokatorów, powinniśmy jak najszybciej zacząć działać. Im szybciej się ich pozbędziemy, tym lepiej.

Małe i niebezpieczne

Jednymi z trudniejszych do wyplenienia szkodników są karaluchy. Te małe insekty są plagą, zwłaszcza w okolicach restauracji, barów i zsypów na śmieci. Pojawiają się często w suterenach, piwnicach i wszędzie tam, gdzie jest ciepło, wilgotno i ciemno. Karaluchy pojawiają się też w miejscu przechowywania świeżych warzyw – lepiej więc pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu tych produktów. Karaluchy są niebezpieczne, bo są nosicielami groźnych dla człowieka drobnoustrojów. Jeśli te szkodniki pojawią się w naszym domu, bardzo trudno będzie się ich pozbyć. Niezbędne jest zatkanie wszystkich otworów, pozbywanie się wszelkich resztek jedzenia. Istotne jest też zabezpieczenie dla nich dostępu do wody – bez niej szkodniki nie przeżyją. Do całkowitego pozbycia się karaluchów będzie konieczna pomoc firmy, która zajmuje się profesjonalnym zwalczaniem szkodników.

Szkodliwe gryzonie

Myszy i szczury u wielu ludzi wywołują lęk. I słusznie! Te gryzonie nie tylko bez żadnych ograniczeń „częstują się” naszą żywnością. Roznoszą też wiele groźnych chorób. Gryzonie nie tylko wyjadają i zanieczyszczają nasze zapasy. Ich ofiarą mogą paść także książki i ubrania. Jednak te szkody to nadal nie największe zagrożenie – znacznie większym problemem są choroby roznoszone przez szczury, takie jak choroba Weila – przenoszona w moczu szczurów. Ta choroba uszkadza nerki i wątrobę. Jej objawem jest wysoka gorączka, dreszcze, ból mięśni, a czasem nawet żółtaczka. Inną chorobą roznoszoną przez szczury jest gorączka krwotoczna z zespołem nerkowym. Jej objawy przypominają grypę połączoną z ostrą niewydolnością nerek. Groźna jest też szczurza gorączka – można się nią zarazić podczas ukąszenia. Powoduje wysypkę, gorączkę, zapalenie stawów. Nieleczona powraca co 3 tygodnie, zdarza się, że kończy się śmiercią. Gryzonie poważnie szkodzą naszemu zdrowiu, dlatego nie można ich ignorować.

Skuteczna dezynsekcja i odszczurzanie

Jedynym sposobem na skuteczne pozbycie się szkodników z naszego domu jest zatrudnienie profesjonalistów. Nowoczesne zabiegi gryzoniobójcze i owadobójcze pozwalają rozwiązać problem raz na zawsze. Domowe sposoby nie mają takiej skuteczności. Zwalczaniem gryzoni, karaluchów i innych szkodników zajmują się pracownicy firmy Insekt. K. Kulesza z Pleszewa. Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja (odszczurzanie) to ich specjalność – w branży działają od ponad 25 lat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz