Artykuł sponsorowany

Jak samodzielnie podłączyć wannę do instalacji hydraulicznej i zamontować baterię ścienną?

Jak samodzielnie podłączyć wannę do instalacji hydraulicznej i zamontować baterię ścienną?

Żeby samodzielnie urządzić łazienkę, niezbędna jest wiedza z zakresu podłączania instalacji hydraulicznych. Ze względu na spore rozmiary, prawdziwe wyzwanie stanowi montaż wanny, zwłaszcza tej, która wymaga odpowiedniego zabudowania. Ważna jest nie tylko siła fizyczna, ale także cierpliwość i kolejność wykonywania poszczególnych czynności. O czym należy pamiętać, aby prawidłowo zainstalować wannę i baterię ścienną w swojej łazience?

Zakup sprzętu oraz pomocnych narzędzi

Podstawowym krokiem, który zagwarantuje prawidłowy montaż, jest zakup wysokiej jakości sprzętu. Wszystkie artykuły powinny pochodzić z zaufanych, profesjonalnych sklepów, takich jak np. NAZWA FIRMY KLIENTA. Baterie powinny być solidne, trwałe oraz odporne na korozję związaną z działaniem wody i kamienia. Przed rozpoczęciem prac należy zakupić:

  • wannę wraz z obudową (w przypadku braku obudowy w komplecie, wszystkie jej elementy trzeba dokupić osobno)
  • poziomicę
  • zestaw narzędzi dopasowany do rozmiaru śrub i elementów hydraulicznych
  • łatwo zmazywalny marker lub kredę
  • silikon wraz z pistoletem
  • baterię ścienną
  • łączniki do baterii

Jak podłączyć baterię?

Pierwszym etapem montażu wanny jest prawidłowe przykręcenie baterii ściennej, choć niektórzy pozostawiają tę czynność na koniec. Do odprowadzonych przewodów instalacyjnych najpierw trzeba przykręcić łączniki, a następnie przyłożyć do nich baterię i wypoziomować. Baterię przykręcamy za pomocą płaskiego klucza.


Montaż wanny krok po kroku

Montaż rozpoczynamy od przygotowania stanowiska, w którym na docelowo znaleźć się wanna. Należy ją ustawić w taki sposób, aby bateria znalazła się idealnie pośrodku wanny, gdyż prezentuje się to najbardziej estetycznie. Zanim przystąpimy do montażu, na ścianie za pomocą poziomicy należy wyznaczyć linie, do której ma sięgać górna krawędź obrzeża. Najpierw do spodu wanny przykręcamy nóżki i regulujemy ich wysokość do zaznaczonej kreski oraz zakładamy zatrzaski do obudowy. Niezwykle ważne jest, aby kontrolować poziomicą, czy wanna cały czas stoi prosto. Kiedy już wypoziomujemy, przytwierdzamy całość za pomocą kołków mocujących do podłoża. Podczas przykręcania do odpływu kanalizacji trzeba zachować szczególną ostrożność, aby uszczelki nie przeciekały. Dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć odpływ silikonem. Jeśli wanna jest wyposażona w system automatycznego korka, należy zawsze postępować według zaleceń producenta. Po przytwierdzeniu całości nalewamy wody w celu sprawdzenia szczelności. Jeśli wszystko działa – można nałożyć obudowę. Przestrzenie między ścianą a wanną należy uszczelnić silikonem, w przeciwnym razie wilgoć będzie przesiąkać pod obudowę.

Opracowanie:
Grodzisk Wielkopolski, Sienkiewicza 36
tel. 61 444 57 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać