Artykuł sponsorowany

Jak rozpocząć współpracę z biurem architektonicznym?

Jak rozpocząć współpracę z biurem architektonicznym?

Współpraca z biurem architektonicznym jest konieczna przy niemal każdej większej inwestycji budowlanej. Postawienie budynku, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania nie jest możliwe bez pomocy profesjonalistów. Pewnych trudności może jednak nastręczać sam początek współpracy. Nie wiemy, na czym się oprzeć, by zaufać danemu podmiotowi oraz jakie ma dla nas propozycje. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zapytanie ofertowe.

Co zawrzeć w zapytaniu ofertowym kierowanym do biura architektonicznego?

Korzystając z usług biura architektonicznego uzyskujemy pewność, że nasz przyszły dom będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy – oczywiście przy założeniu, że współpracę rozpoczniemy z renomowanym biurem zrzeszającym profesjonalistów – takim jak biuro architektoniczne BUI. Jak to sprawdzić?

Przede wszystkim musimy wystosować zapytanie ofertowe. Chociaż większość biur architektonicznych szczyci się swoim portfolio w Internecie, niektóre nie prezentują publicznie swojej pełnej oferty. Zapytanie powinno być konkretne, z jak największą ilością informacji o planowanej inwestycji. Im więcej szczegółów w nim zawrzemy, tym lepiej – biuro architektoniczne będzie w stanie znacznie lepiej odpowiedzieć na nasze zapotrzebowanie.

Nie obawiaj się pytać o referencje i realizacje

Przy okazji dobrze jest także poprosić o referencje oraz wykaz dotychczasowych realizacji – najlepiej ze zdjęciami. Musimy bowiem wiedzieć, że treści na stronach internetowych biur architektonicznych bywają niezaktualizowane i jeśli witryna powstała kilka lat temu, biuro z pewnością ma znacznie więcej sukcesów na swoim koncie i chętnie się nimi pochwali. Wysłanie e-maila z zapytaniem nic nie kosztuje, a pozwala na dokładne zweryfikowanie biura architektonicznego, z którym zmierzamy rozpocząć współpracę.

Przeglądając realizacje z pewnością znajdziemy takie, które przypadną nam do gustu. Możemy ich później użyć do nakierowania architektów na naszą wizję. Warto zatem poprosić o zestawienie tych dokonań biura architektonicznego, które znajdują się w naszej strefie zainteresowań – jeśli planujemy budowę domu jednorodzinnego, nie musimy zapoznawać się z ofertą domów wielorodzinnych. I na odwrót. Chodzi przede wszystkim o to, że specyfika projektów budowlanych z różnych kategorii jest zupełnie inna, a umiejętności architektów wykazywane na jednym polu niekoniecznie muszą objawiać się na innym.

Pierwszy kontakt z biurem architektonicznym to nic strasznego

Nie powinniśmy obawiać się pierwszego kontaktu z biurem architektonicznym – większość z nich, o ile zachowuje odpowiedni poziom profesjonalizmu, szybko przedstawi nam swoją ofertę i rzetelnie odpowie na nasze pytania.  Pracownicy biur architektonicznych przygotowani są na taką ewentualność i chęcią zaproponują spotkanie, na którym łatwiej będzie omówić szczegóły dalszej współpracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz