Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do wizyty w kancelarii adwokackiej?

Jak przygotować się do wizyty w kancelarii adwokackiej?

Pierwsza wizyta w kancelarii adwokackiej dla osób, które jeszcze nie miały do czynienia ze sprawami sądowymi może być źródłem stresu i niepokoju. Spotkanie z prawnikiem z pewnością będzie o wiele łatwiejsze, jeśli się do niego właściwie przygotowujemy. W artykule podpowiadamy, jakie dokumenty należy skompletować i jak jeszcze przygotować się do takiej rozmowy. 

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Wybierając prawnika, który zajmie się daną sprawą, należy w pierwszej kolejności szukać osoby, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie (np. prawo gospodarcze czy rodzinne). Szczególnie w przypadku adwokata z polecenia, należy sprawdzić, jakimi tematami zajmuje się on najczęściej. Poza tym, ważne jest też doświadczenie. Lepiej korzystać z usług prawników, którzy już długo pracują w swoim zawodzie. Opinie o różnych kancelariach adwokackich można sprawdzić w sieci i w mediach społecznościowych. Z kolei rzetelność i podejście można w pewnym zakresie zweryfikować już po rozmowie telefonicznej czy po pierwszym spotkaniu. Jeśli na samym początku pojawią się sygnały, które mogą wskazywać na brak profesjonalizmu adwokata, lepiej jest znaleźć kogoś innego. W Lesznie jedną ze sprawdzonych i polecanych kancelarii jest Kancelaria Adwokacką Mikołaj Przytulski

Przygotowanie do spotkania z adwokatem 

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z danych usług prawniczych należy upewnić się, jakie są szczegóły dotyczące współpracy. Przykładowo, niektóre firmy oferują bezpłatne konsultacje, ale nie zawsze tak jest. Poza tym, ważne jest zgromadzenie wszystkich informacji dotyczących danej sprawy. Mowa tu o dokumentach, takich jak: faktury, umowy, zapisy korespondencji, akty notarialne, zaświadczenia, odpisy wyroków sądowych itp. Warto również przypomnieć sobie przebieg oraz daty istotnych wydarzeń. Dobrą praktyką jest zapisanie sobie wcześniej nurtujących nas pytań, aby maksymalnie wykorzystać czas poświęcony na spotkanie.  

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wielu klientów podczas rozmów ze swoim adwokatem popełnia jeden zasadniczy błąd. Chodzi o zatajanie pewnych wydarzeń bądź mówienie nieprawdy. Niektóre osoby postępują tak, ponieważ wstydzą się przyznać do swoich błędów lub obawiają się, że będą ocenianie przez prawnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zadaniem adwokata jest pomoc i ochrona naszych interesów. Ukrywanie pewnych informacji może przyczynić się do zaistnienia różnych problemów na sali sądowej, z których trudno będzie się później wybronić. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz