Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Stare meble kuchenne, nieszczelna instalacja, zepsuty sprzęt AGD – powodów do remontu kuchni może być wiele. Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Potrzebny jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie materiały. Bez względu na powód remontu warto się odpowiednio do niego zabrać. Jak odnowić kuchnię krok po kroku!

Przed rewolucją

Przede wszystkim należy podjąć decyzję, czy remont będzie generalny, czy obejmie tylko drobne zmiany, jak wymiana frontów szafek i blatów. Podstawą do podjęcia decyzji jest czas, który jest do dyspozycji oraz posiadane środki finansowe. Trzeba mieć świadomość, ze remont kuchni to nie tylko odświeżenie wyglądu pomieszczenia, ale przede wszystkim poprawienie jego funkcjonalności i ergonomii. Warto przemyśleć zatrudnienie firmy remontowej, gdyż remont jest trudniejszy i bardziej pracochłonny niż urządzanie wnętrza w stanie deweloperskim. Podczas prac można bowiem spotkać wiele sytuacji i problemów nie do przejścia bez gruntownej i fachowej wiedzy.

Etapy prac

Remont właściwy warto zacząć od przygotowania projektu. Kolejne kroki to: znalezienie ekipy remontowej, kupno nowych mebli kuchennych i sprzętów AGD. Projekt kuchni powinien jasno określać funkcje pomieszczenia. Wygodna kuchnia musi zawierać pięć stref: zapasów, przechowywania, strefę przygotowywania posiłków, zmywania oraz strefę gotowania i pieczenia. Wygląd mebli kuchennych jest bardzo ważny, ale to wyposażenie szafek będzie rzutować na komfort gotowania. Warto skorzystać z ciekawych rozwiązań, które ułatwiają przechowywanie i utrzymanie porządku. Po zaakceptowaniu projektu można zabrać się za prace rozbiórkowe. Warto zacząć od wyniesienia elementów ruchomych, potem następuje demontaż starych mebli, zrywanie tapet, skuwanie płytek itd. Wentylacja w kuchni to obowiązkowy element, który trzeba wziąć pod uwagę podczas remontu kuchni.. Okap z opcją wyciągu najlepiej połączyć z kanałem wentylacyjnym, a rurę schować w podwieszanym suficie. Pochłaniacz musi mieć również dostęp do prądu. Wydajność okapu musi być dopasowany do wielkości kuchni. Bardzo ważnym etapem podczas remontu kuchni jest wymiana instalacji. Przed rozmieszczeniem urządzeń AGD w kuchni należy pamiętać, że wiele z nich wymaga podłączenia do wody. Jeśli remont obejmuje wymianę płytek, trzeba dobrze wybrać materiał na ściany i podłogi. Musi on być wytrzymały i mało nasiąkliwy. Zarówno płytki podłogowe, jaki i ścienne można odmienić bez kucia. Dobrym sposobem jest pomalowanie powierzchni płytek farbą specjalnego przeznaczenia. Można też nakleić nowe płytki na stare.

Zobacz też: Remont kuchni - jak zaplanować?

Na koniec warto postawić na modne dodatki, które podkreślą styl i ocieplą aranżację. Efekt odnowionej kuchni będzie jeszcze mocniejszy, jeśli pojawią się w niej świeże zioła w ozdobnych doniczkach. Trafnym uzupełnieniem może być też półka z książkami kucharskimi. Eleganckim dodatkiem będą drobiazgi - ściereczki i ulub

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz