Artykuł sponsorowany

Jak przebiega proces złomowania pojazdów?

Jak przebiega proces złomowania pojazdów?

Legalne pozbycie się samochodu, który nie nadaje się do dalszej eksploatacji, wymaga dopełnienia ściśle określonych procedur, w przeciwnym razie dotychczasowy właściciel może mieć problemy z wyrejestrowaniem oraz zaprzestaniem uiszczania składek za polisę OC. Istnieją jednak firmy, które ułatwiają przejście przez ten proces. Warto sprawdzić, w jaki sposób należy przystąpić do zgodnego z prawem przekazania auta na złom.

 

Co trzeba wiedzieć o złomowaniu samochodów?

Każdy samochód ma ograniczoną żywotność, ponieważ wykorzystywane w nim podzespoły z czasem ulegają zużyciu w takim stopniu, że wymagają wymiany. W momencie, gdy coraz większa liczba układów traci swą sprawność, dalsza eksploatacja staje się nieopłacalna z uwagi na rosnące koszty zakupu części i napraw. Warto też pamiętać, że wraz z wiekiem auta pogarsza się też kondycja jego karoserii, która może zacząć korodować. Swoje właściwości tracą uszczelki, przewody elektryczne i części wyposażenia od tapicerki po drobiazgi zrobione z tworzyw sztucznych. W sytuacji, gdy wydatki okazują się zbyt duże, jedną opcją staje się złomowanie pojazdów. W Bielsku wozy w każdym stanie można przekazać firmie Auto Skup. Przyjmuje ona także samochody, które brały udział w kolizjach lub wypadkach, a skala ich zniszczenia sprawia, że ubezpieczyciel zdecydował o szkodzie całkowitej. Do skupu można też oddać wozy od dawna nieużywanie i niesprawne albo zdekompletowane. Warto pamiętać, że będzie to warunkiem ich wyrejestrowania, a tym samym uwolnienia się od konieczności opłacania składek na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

 

Jak wygląd przekazywanie auta do skupu?

Oddanie samochodu na złom jest dość proste. W tym celu można dostarczyć auto do siedziby zajmującej się tym firmy, albo zdecydować się na skorzystanie z jej pomocy. Większość wyspecjalizowanych w tym obszarze przedsiębiorstw przysyła własną lawetę wyposażoną w dźwig i przejmuje pojazd. Jeżeli chodzi o towarzyszące temu formalności, to właściciel powinien dysponować dokumentem tożsamości, a także dowodem rejestracyjnym wozu. Jeżeli auto było zarejestrowane na firmę, konieczny będzie też wydruk z KRS lub CEDiG. Warto pamiętać, że po oddaniu auta dotychczasowy właściciel otrzymuje zaświadczenie o przyjęciu go do złomowania, które należy przedstawić w celu jego wyrejestrowania. Jeżeli polisa OC była wciąż ważna, istnieje możliwość odzyskania nadpłaconej składki. Auto Skup z Bielska przyjmuje pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe w każdym stanie technicznym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz