Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się nieuczciwego najemcy?

Jak pozbyć się nieuczciwego najemcy?

Wynajmowanie mieszkania to dobry sposób na podreperowanie swoich finansów, lecz jest on również dość ryzykowny. Co chwilę można usłyszeć o wieloletnich bataliach, jakie toczą właściciele mieszkań z nieuczciwymi najemcami. Co zrobić, kiedy najemca nie płaci za wynajem? Jak szybko, skutecznie i – przede wszystkim – zgodnie z prawem pozbyć się niechcianego lokatora?

Jak walczyć z najemcą?

Niepłacenie za wynajem jest naruszeniem warunków umowy, dlatego też właściciel mieszkania może udać się do sądu, aby walczyć o swoje prawa. Z pozoru może wydawać się to proste – pozew, rozprawa, nakaz o eksmisję  i finalne pozbycie się lokatora. Niestety, w praktyce sprawa jest bardziej skomplikowana. Polskie prawo bardzo często stoi po stronie najemców, stąd właścicielowi nieruchomości trudno jest walczyć o swoją własność. Zdarza się, że tego typu sprawy ciągną się latami, a właściciel mieszkania nie dość, że nie otrzymuje pieniędzy od najemcy, we własnym zakresie musi opłacać rachunki np. za energię elektryczną lub czynsz. Generuje to coraz większe koszty dla właściciela. Co więcej, bardzo często najemcy nie szanują mieszkania i z każdym kolejnym miesiącem jest ono w coraz gorszym stanie. Jeśli zależy Ci na szybkim i skutecznym działaniu, możesz zwrócić się do CBBP sp. z o. o., w celu rozpoczęcia negocjacji eksmisyjnych. To nie tylko łatwy i szybki sposób na odzyskanie swojej nieruchomości, ale również w pełni legalny.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy CBBP?

Decydując się na pomoc specjalistów, właściciel mieszkania nie musi brać udziału w negocjacjach eksmisyjnych – mediacjach lokatorskich. Działanie to nie tylko pozwoli pozbyć się nieuczciwych lokatorów, ale również zabezpieczy mieszkanie do momentu wydania go osobie uprawnionej, czyli właścicielowi. Negocjacje eksmisyjne – mediacje lokatorskie prowadzone przez zarejestrowane firmy są w pełni legalne i nie trzeba obawiać się, że najemcy będą w jakiś sposób nękani. Mają one na celu dobro obydwu stron. Chronią przed niestosownym, a nawet agresywnym zachowaniem między właścicielem a lokatorem (co bardzo często ma miejsce w stresujących konfrontacjach) i jednocześnie skutecznie usuwają niechcianego lokatora z mieszkania. Negocjacje eksmisyjne  - mediacje lokatorskie są polecane nie tylko w przypadku nierzetelnych najemców, ale również w sytuacji, kiedy dana nieruchomość została sprzedana na licytacji komorniczej, a nowy właściciel nie może uzyskać dostępu do zakupionej nieruchomości z powodu nielegalnego zajmowania jej przez poprzednich właścicieli.

Jak uniknąć problemów?

Na to pytanie niestety nie ma dobrej odpowiedzi. W wielu przypadkach najemcy sprawiają wrażenie kulturalnych i uczciwych osób, których nikt nigdy nie posądziłyby o niepłacenie za wynajem lub zniszczenie mieszkania. Istotną kwestią jest dobrze skonstruowana, pisemna! umowa najmu, która poniekąd może zabezpieczyć właściciela w przypadku ewentualnych opóźnień i innych tego typu problemów. Nie może w niej zabraknąć m. in. informacji o kwotach i terminarzu dokonywania należnych opłat za użytkowanie mieszkania oraz kiedy i w jakich okolicznościach może zostać wypowiedziana. Niejednokrotnie dużą rolę przy istniejących już problemach z lokatorem może odgrywać wsparcie ze strony profesjonalnych firm windykacyjnych oraz kancelarii prawnych.

Oceń artykuł (9)
3.9
Komentarze
Dodaj komentarz