Artykuł sponsorowany

Jak ogrzać dom? Tradycyjne i nowoczesne sposoby na ogrzewanie budynków

Jak ogrzać dom? Tradycyjne i nowoczesne sposoby na ogrzewanie budynków

Coraz częściej w naszych domach zamiast tradycyjnego ogrzewania – z kotłownią, piecem i grzejnikami – pojawiają się wygodniejsze, nowoczesne rozwiązania. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe? Czy pompa ciepła pozwala rzeczywiście na spore oszczędności w sezonie grzewczym? Jakie są dziś możliwości komfortowego ogrzewania budynków?

Tradycyjne ogrzewanie                                                                                            

Najczęściej używanym w Polsce ogrzewaniem jest ogrzewanie wodne – i to w swojej tradycyjnej wersji, z grzejnikami w każdym pomieszczeniu. To rozwiązanie, chociaż znane jest od lat, wciąż może poszczycić się wieloma cennymi zaletami. Przede wszystkim grzejniki ścienne są łatwe w montażu – z założeniem takiej instalacji nigdy nie ma problemu. Grzejniki można zamontować nawet po zakończeniu budowy, w wykończonych pomieszczeniach. Są też łatwe w wymianie i naprawie. Pozwalają szybko zmieniać wydajność cieplną, dzięki temu uważa się, że sprzyjają oszczędzaniu energii. Łatwo znajdziemy grzejniki, które dostarczą optymalną ilość ciepła do każdego pomieszczenia. Obok tych wszystkich zalet tradycyjne instalacje grzewcze mają jednak też pewne wady – po pierwsze, grzejniki zabierają nam miejsce w pomieszczeniu. Poza tym nie zawsze wyglądają estetycznie – trudno je dopasować do wnętrza. Grzejniki nie mogą też nam zapewnić optymalnego rozłożenia temperatury w pomieszczeniu.

Nowoczesny komfort

Jeśli wady tradycyjnego ogrzewania zbytnio nam przeszkadzają, możemy zdecydować się na jedno z nowoczesnych rozwiązań. Jednym z najlepszych jest ogrzewanie podłogowe – takie ogrzewanie zapewnia niemal idealne rozmieszczenie temperatury w pomieszczeniu. Poza tym po prostu go nie widać – nie tracimy więc miejsca, nie mamy problemów z nieestetycznym kaloryferem, który psuje aranżację wnętrza. Ogrzewanie podłogowe ma dużą powierzchnię grzewczą, dlatego pozwala na obniżenie kosztów ciepła w sezonie grzewczym. Niestety, nie jest jednak już tak łatwe w montażu – tylko dobrzy fachowcy, tacy jak w firmie Almar s.c. Technika grzewcza i sanitarna, mogą je wykonać z odpowiednią starannością. – W naszej ofercie jest cały wachlarz możliwych rozwiązań, od tradycyjnych kotłowni węglowych, poprzez bardzo rozwinięte zasilania, kończąc na niezwykle ekonomicznym zasilaniu przez pompy ciepła. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów i dlatego działamy głównie na zasadzie polecenia. Nadążając za naszymi klientami rozwinęliśmy działalność, aby móc zaspokoić kompleksowo naszych zleceniodawców poprzez instalacje zewnętrzne, w związku z tym zaopatrzyliśmy się w sprzęt do robót ziemnych i możemy wykonywać wykopy pod wszelkie instalacje łącznie z przebiciami pod drogami – mówi właściciel firmy Almar s.c. Idealnym uzupełnieniem ogrzewania podłogowego jest pompa ciepła – połączenie tych dwóch systemów zapewni nam komfort cieplny i niskie rachunki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz