Artykuł sponsorowany

Jak odbywa się legalizacja zbiorników LPG?

Jak odbywa się legalizacja zbiorników LPG?

Zarówno legalizacja, jak i badania oraz przegląd zbiorników LPG i butli to zadanie dla specjalistów. Dlatego firma, do której się udamy, musi dysponować uprawnieniami nadanymi przez Transportowy Dozór Techniczny. Legalizacja zbiorników LPG jest dość skomplikowana, dlatego wybierzmy firmę, która ma doświadczenie i cieszy się uznaniem w branży. Na co zwrócić uwagę, wybierając specjalistów? Podpowiadamy.

Na czym polega legalizacja zbiorników LPG

Zbiornik, który ma zostać poddany legalizacji, musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim butla musi być w dobrym stanie. Ważne, żeby znajdowała się na niej tabliczka z danymi takimi jak: numer seryjny, stopień napełnienia, data produkcji butli, data końcowa eksploatacji zbiornika, dane producenta oraz numer homologacyjny 67R. Zbiornik, który spełnia wszystkie powyższe kryteria, może być poddany legalizacji. Pamiętajmy, że regularne przeglądy zbiorników zapewniają bezpieczną jazdę nam i naszym pasażerom.

Obowiązki firmy

Firma, która zajmie się legalizacją zbiornika LPG, powinna dokładnie obejrzeć butlę. Musi wskazać ewentualne usterki, przetarcia, zagniecenia bądź dziury. Pracownicy powinny sprawdzić także uszczelki, śruby i inne części zbiornika. Po przeprowadzonych badaniach właściciel zbiornika dostaje ważne dokumenty w dwóch egzemplarzach. Jest to Decyzja TDT oraz protokół badania. Legalizacja sprawia, że kierowcy mogą liczyć na bezpieczną podróż. Legalizacją zbiorników z gazem zajmuje się ceniona przez klientów firma Agrotrak w Krakowie, która zapewnia kompleksowy serwis gazowy. Firma zajmuje się zarówno legalizacjami zbiorników gazowych starszych niż 10 lat, jak i młodszych niż 10 lat oraz butli CNG.

Jak dostarczyć zbiornik?

Możemy dostarczyć zdemontowany zbiornik na teren firmy lub skorzystać z usługi, która polega na demontowaniu zbiornika już na terenie firmy. Pamiętajmy, że jeśli samochód działa dzięki butli pod ciśnieniem, możemy dalej jeździć na benzynie.

Właściciele samochodów z instalacją gazową powinni pamiętać, że wszystkie butle LPG, które są montowane w Polsce, są homologowane na 10 lat. Nie znaczy to jednak, że po upływie dekady butla z gazem nadaje się tylko do wyrzucenia. Czas użytkowania zbiornika LPG może bowiem wynosić aż 20 lat! Jeśli nie chcemy wymieniać butli na nową, po prostu ponownie ją zalegalizujmy. Skontaktujmy się z renomowaną firmą, która świadczy usługi związane z legalizacją butli LPG.

Opracowanie:
Kraków, Nowohucka 50
tel. 12 653 04 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz