Artykuł sponsorowany

Jak naprawić uszkodzony sprzęt AGD?

Jak naprawić uszkodzony sprzęt AGD?

Intensywnie użytkowany sprzęt AGD może łatwo ulec awarii lub uszkodzeniu mechanicznemu. Jeśli nie jest objęty gwarancją, rodzi się pytanie, czy wymieniać go na nowy, czy raczej próbować naprawić? Dla wielu osób odpowiedź jest oczywista — kilkuletnią pralkę czy lodówkę, która do tej pory działała bez zarzutu warto oddać w ręce doświadczonego serwisanta.

Choć opcja samodzielnej naprawy może wydawać się kusząca, zdecydowanie lepiej pozostawić to wyzwanie specjalistom. Dysponują oni nie tylko wymaganą wiedzą, ale też rozwiniętym zapleczem technologicznym i mają dostęp do części zamiennych. Dodatkowo, jeśli decydujesz się na współpracę z Serwisem AGD FLINT, możesz liczyć na konkurencyjne ceny. Oznacza to, że, wbrew wielu panującym opiniom, naprawa używanego sprzętu gospodarstwa domowego nadal jest bardziej opłacalna od zakupu nowego.

Współpraca z serwisem AGD

Dobry serwis AGD to taki, który zapewnia kompleksową obsługę, a na swoje usługi udziela dodatkowej gwarancji. I choć każdy z nich specjalizuje się w sprzętach konkretnych marek, to naprawa urządzeń nietypowych czy rzadko spotykanych nie powinna stanowić dla nich większego problemu.

Specjaliści znają budowę oraz mechanizm działania różnych producentów, w tym Amica, Beko, Bosch, De’Longhi, Candy, Gorenje, Indesit, Jura, Karcher czy Krups. Oznacza to, że są w stanie trafnie zdiagnozować usterkę, a następnie w krótkim czasie trwale ją usunąć. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez zepsutego ekspresu, sprawdź, czy istnieje możliwość otrzymania zastępczego na czas naprawy. Ta i wiele innych usług dodatkowych (transport sprzętu AGD od i do klienta czy przedłużona gwarancja) to opcje często spotykane
w nowoczesnych serwisach.

Co można i warto naprawić?

Jeżeli Twój sprzęt AGD zepsuł się po kilkunastu latach pracy, prawdopodobnie zechcesz wymienić go na nowy. Jednak do serwisu trafiają również urządzenia starsze, które właściciele darzą sentymentem czy zaufaniem. Wielu twierdzi, że warto restaurować również modele, które wyglądają na zabytkowe. Często ich wydajność i solidność są obietnicą długowieczności, jeśli tylko trafią w ręce odpowiedniego serwisanta.

Do serwisu trafiają najczęściej uszkodzone:

  • małe AGD, tj. żelazka, czajniki elektryczne, suszarki, golarki, tostery czy depilatory,
  • duże AGD, tj. lodówki, piekarniki, kuchenki gazowe, płyty indukcyjne lub klimatyzatory.

Nawet, jeśli nie jesteś pewien, czy opłaca się naprawiać dany sprzęt AGD, możesz zdecydować się na konsultację z fachowcem. Na podstawie oględzin dokona on wyceny usługi i oszacuje czas naprawy. Ty podejmiesz decyzję, czy urządzenie, które się zepsuło, zasługuje na kolejną szansę czy bardziej opłacalna będzie wymiana na nowy sprzęt.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz