Artykuł sponsorowany

Jak działają wypożyczalnie sprzętu budowlanego?

Jak działają wypożyczalnie sprzętu budowlanego?
Remontując mieszkanie czy prowadząc prace wykończeniowo-budowlane, nie musimy inwestować w drogi sprzęt. Z pomocą przyjdą nam wypożyczalnie sprzętu budowlanego, oferujące zarówno typowe narzędzia, jak i mniej popularne. Z usług wypożyczalni coraz chętniej i częściej korzystają nie tylko osoby prywatne, lecz również małe firmy oraz przedsiębiorstwa. Sprawdź, jak działają wypożyczalnie sprzętu budowlanego.


Produkty, oferowane przez wypożyczalnie sprzętu budowlanego, to narzędzia renomowanych producentów, posiadające gwarancję jakości oraz sprawnego działania. Są regularnie serwisowane i konserwowane. Szeroka oferta wypożyczalni powoduje, że korzystają z nich zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Wypożyczymy w nich bowiem nie tylko typowy sprzęt budowlany, lecz również:

  • podnośniki
  • podesty
  • rusztowania
  • dźwigi
  • kontenery
  • ogrodzenia
  • betoniarki
  • urządzenie do czyszczenia, sprzątania, prac remontowych i wykończeniowych

Zasady działania wypożyczalni nieco się różnią, w zależności od klienta.

Klient indywidualny

Dużą grupę klientów wypożyczalni sprzętów budowlanych, takich jak największa w Polsce wypożyczalnia Ramirent, stanowią klienci indywidualni, wypożyczający jednorazowo sprzęt, zazwyczaj do prac remontowych oraz wykończeniowych. W ich przypadku bazuje się na pojedynczych, krótkich, zwięzłych umowach, podpisywanych jednorazowo przy każdym wynajmie.

Tego typu klientów obowiązuje zwykle oficjalny cennik, zamieszczony na stronie wypożyczalni. Klienci detaliczni najczęściej wynajmują sprzęt niewielkich rozmiarów: kosiarki, szlifierki, młoty wyburzeniowe, odkurzacze piorące, agregaty prądotwórcze. Najczęściej wypożyczają go na minimalny okres wypożyczenia, czyli na jedną dobę.

Firmy

W sprzęt budowlany w wypożyczalniach równie chętnie zaopatrują się firmy i przedsiębiorstwa. Ponieważ korzystają z usług wypożyczalni regularnie, podpisywane są z nimi umowy ramowe, uaktywniane przy każdym wynajmie i zawierające stałe zasady współpracy. W przypadku firm, ceny za wypożyczenie sprzętu są bardziej elastyczne, bowiem w sytuacji wynajmu większej liczby urządzeń na dłuższy okres czasu, istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen. Tego typu firmy najchętniej wynajmują dźwigi, podnośniki, kontenery oraz rusztowania.

Procedura wynajmu

Procedura wypożyczenia interesującego nas narzędzia jest szybka i prosta. Po sprawdzeniu dokumentów, następuje wprowadzenie danych do bazy, podpisanie umowy (lub jej weryfikacja, w przypadku umów ramowych) i wydanie sprzętu. W celu zabezpieczenia własnych interesów, przy pierwszych wypożyczeniach, wypożyczalnie pobierają od klientów zwrotną kaucję. Jej wysokość zależy od wartości urządzenia oraz długości najmu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz