Artykuł sponsorowany

Jak działają budowlane osuszacze powietrza, których wynajem oferuje firma AMZ?

Jak działają budowlane osuszacze powietrza, których wynajem oferuje firma AMZ?

Awarie urządzeń czy całych systemów hydrauliki zdarzają się z różnych powodów. Najczęściej skutkują one zalaniem pomieszczenia. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest osuszacz powietrza, który pomoże doprowadzić je do stanu użyteczności. Wynajem osuszaczy powietrza oferuje firma AMZ, której siedziba znajduje się w Rakszawie. Sprawdź, jak dokładnie działa ten sprzęt. Zapraszamy do lektury!

Czym jest osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest wychwytywanie oraz usuwanie wody znajdującej się w powietrzu. Istnieją mniejsze osuszacze stosowane w domach mieszkalnych w celu zmniejszenia wilgoci i poprawienia komfortu cieplnego oraz zdrowia domowników. Przedsiębiorstwo AMZ oferuje wynajem budowlanych osuszaczy powietrza. Ten rodzaj urządzenia charakteryzuje się dużo większą mocą i stosowany jest m.in. w przypadku zalania mieszkania. Pomaga on wyeliminować wilgoć z powietrza. Szybkie zastosowanie osuszacza pozwala przywrócić pomieszczenia do stanu używalności. Osuszacze budowlane wykorzystywane są również podczas budowy domu i przeprowadzania prac remontowych, kiedy potrzebne jest szybkie wysuszenie ścian.

Jakie wyróżniamy rodzaje osuszaczy powietrza, których wynajem oferuje firma AMZ?

Wyróżnić można dwa rodzaje osuszaczy, które różnią się budową i sposobem działania, są to:

  • osuszacz kondensacyjny,

  • osuszacz adsorpcyjny.

Pierwszy z nich jest dość ciężki i charakteryzuje się głośną pracą, natomiast jest odporny na zanieczyszczenia. Ponadto osuszacz kondensacyjny jest maksymalnie wydajny w przypadku pracy w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze. Drugi rodzaj osuszaczy, którymi dysponuje firma AMZ, to osuszacz adsorpcyjny. Może on pracować nawet w niskich temperaturach. Charakteryzuje go duża wydajność bez względu na panującą wilgotność i temperaturę otoczenia.

Jak działają osuszacze powietrza?

Osuszacz kondensacyjny zasysa wilgotne powietrze, które następnie ochładza w chłodnicy. W wyniku tego procesu dochodzi do zmiany skupienia pary wodnej, która skrapla się i gromadzi w specjalnym zbiorniku. Pozostałe powietrze trafia do nagrzewnicy, skąd dalej wydmuchiwane jest już na zewnątrz urządzenia. Osuszacz adsorpcyjny wyposażony jest w żel pochłaniający wilgoć. Materiał ten umożliwia wytrącenie wody, dzięki czemu zostaje ona w zbiorniku, a osuszone i ogrzane powietrze wydostaje się na zewnątrz urządzenia. Osuszone powietrze znowu zostaje nasycone parą wodną znajdującą się w pomieszczeniu i cały proces zostaje powtórzony.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz