Artykuł sponsorowany

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne stanowi ochronę podczas podróży po kraju i za granicę. Jego funkcją jest pokrycie kosztów związanych z ewentualnym leczeniem lub nieszczęśliwym wypadkiem. Chroni turystę przed nieprzewidzianymi wydatkami, takimi jak powrót do kraju po wypadku, rehabilitacja, skradziony bagaż czy opóźniony lot. Ubezpieczenie jest dobrym uzupełnieniem dla Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która działa w wybranych krajach i sytuacjach. Co obejmuje polisa?

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Najważniejszy – bo potencjalnie najbardziej kosztowny – element polisy turystycznej to pokrycie kosztów leczenia za granicą. Ubezpieczenie podróżne powinno zapewniać ochronę przed opłatami związanymi z wizytą u lekarza i hospitalizacją, a także lekami, środkami medycznymi, transportem medycznym i transportem do kraju oraz innymi płatnymi usługami medycznymi. Warto wykupić taką polisę nawet posiadając EKUZ, ponieważ karta ta nie obejmuje wszystkich państw europejskich ani wszystkich przypadków, w których turysta może potrzebować opieki medycznej.

Oprócz kosztów leczenia, turystyczna polisa ubezpieczeniowa wykupiona w biurze ubezpieczeń Plus powinna także obejmować koszty następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli tak zwane NNW. W ten sposób podróżnik może ochronić się przed wydatkami związanymi z poniesieniem trwałego uszczerbku na zdrowiu. Za złamanie ręki lub nogi, rozbicie głowy i tym podobne wypadki turysta otrzyma odszkodowanie finansowe w ramach rekompensaty za ból, straty moralne i dyskomfort. Polisa może także zawierać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dzięki niemu podróżnik nie poniesie kosztów odszkodowania w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Wybór polisy turystycznej należy uzależnić od kilku czynników. Pod uwagę trzeba wziąć między innymi kierunek wyjazdu – warto sprawdzić, czy w danym kraju obowiązuje EKUZ, czy występują tam groźne choroby, jaka jest temperatura i tak dalej. Kolejnym czynnikiem jest charakter podróży. Jeśli turysta planuje spokojne zwiedzanie i odpoczynek, może zrezygnować z ubezpieczenia NNW, które z kolei może przydać się osobom lubiącym aktywny wypoczynek i narażającym się na urazy.

Wreszcie polisa powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie zdrowotne w podróży przyda się osobom przewlekle chorym lub rodzinom z małymi dziećmi. Warto pomyśleć też o ochronie bagażu, jeśli przewozi się cenne rzeczy – na przykład sprzęt potrzebny do pracy w podróży służbowej. Ciekawym dodatkiem do polisy turystycznej jest także Auto Assistance na wypadek usterki samochodu. 

Opracowanie:
Szczecin, Bolesława Śmiałego 36
tel. 91 484 21 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz