Artykuł sponsorowany

Jak działa system klimatyzacyjny VRV w obiektach hotelowych?

Jak działa system klimatyzacyjny VRV w obiektach hotelowych?

Dla właścicieli baz noclegowych, czyli między innymi hoteli oraz pensjonatów priorytetową kwestię stanowi zapewnienie jak najwyższego komfortu gościom. Stąd też klimatyzacja jest nieodłącznym elementem takich obiektów. Bardzo ważne, aby jej projekt był przemyślany i efektywnie spełniał swoje zadanie. W związku z tym należy postawić na najlepsze rozwiązania technologiczne w tym zakresie, a mianowicie system VRV dedykowany właśnie dla hoteli.

Cechy klimatyzacji hotelowej

Ze względu na pełen komfort przebywających w obiekcie gości, zwłaszcza w poszczególnych pokojach, system musi działać przede wszystkim cicho. Stąd też parametr głośności w urządzeniach nie powinien przekraczać 40 dB. Nie jest również wskazane, aby powstawał efekt przeciągu, dlatego konieczne jest ustawienie właściwej prędkości nawiewu, czyli poniżej 0,5 m/s. Bardzo ważna jest również łatwa i intuicyjna obsługa urządzenia poprzez sterownik naścienny, co umożliwi każdej osobie korzystającej z usług hotelowych, dostosowanie parametrów klimatyzacji w pokoju do swoich indywidualnych preferencji. Ze względów estetycznych jednostki wewnętrzne powinny być dostosowane do możliwości zabudowy, ale jednocześnie pozwalać na sprawne przeprowadzenie prac serwisowo-konserwacyjnych. Te wszystkie aspekty sprawiają, że hotele oraz pensjonaty potrzebują nowoczesnych rozwiązań, które gwarantuje między innymi firma Klimat z Gdyni.

Nowoczesny system VRV

Z uwagi na konieczność połączenia funkcjonalności z ekonomią w bazach noclegowych bardzo często stawia się na urządzenia, które będą gwarantować wspomniany wyżej komfort zarówno pracownikom, jak i gościom. Takie warunki spełnia właśnie system VRV, który w swojej budowie przypomina klimatyzację typu multi split. W odróżnieniu od niej, dzięki zastosowaniu sprężarek inwerterowych, ma miejsce zmienność czynnika chłodniczego, co zapewnia optymalne działanie, opierające się na prostych zasadach. Cała instalacja składa się właśnie z kilku jednostek wewnętrznych, które są połączone systemem trójnikowym z agregatem ze sprężarkami, który zazwyczaj umieszcza się na dachu obiektu.

W ten sposób inwestorzy mogą postawić na energooszczędne, wydajne i sterowane centralnie rozwiązanie. Goście mogą ustawiać parametry w różnych pomieszczeniach niezależnie od siebie, stąd też system VRV jest polecany właśnie do pensjonatów, ale również galerii handlowych lub biur. Dużą zaletą takiej klimatyzacji hotelu jest szeroki zakres temperatur. W przypadku grzania wynosi on -20 do +20 stopni, z kolei chłodzenia -10 do 40. Stąd też może ona skutecznie zastąpić tradycyjną instalację centralnego ogrzewania. I choć inwestycja w taki system wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, to efekty zdecydowanie są do nich adekwatne. Ponadto wysoki poziom niezawodności, a także niski koszt eksploatacji sprawi, że taki zakup szybko się zwróci.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać