Artykuł sponsorowany

Jak działa obuwie zdrowotne?

Jak działa obuwie zdrowotne?

Nie tylko wygodna odzież ma wpływ na dobre samopoczucie i komfort w ciągu dnia. Równie ważne jest właściwe obuwie. Odpowiednio wybrane buty nie uciskają, nie obcierają, a chodzenie w nich nie wiąże się z powstawaniem bolących odcisków. Na ten element garderoby powinny zwracać uwagę szczególnie osoby, które większą część dnia spędzają na nogach. To właśnie im jest dedykowane tak zwane obuwie zdrowotne.

Obuwie zdrowotne – co to takiego?

Niemal każdemu zdarzyło się mieć na sobie buty, które uwierały czy nie były odpowiednio dopasowane. Noszenie takiego obuwia to spory dyskomfort. Dodatkowo może ono mieć negatywny wpływ na stopę – to pierwszy krok do jej zniekształcenia i powstawania zwyrodnień.

Odpowiedzią na te problemy jest obuwie zdrowotne. Są to buty, które idealnie dopasowują się do kształtu stopy, dzięki czemu można w nich spędzić wiele godzin.

„Obuwie zdrowotne jest zaprojektowane z myślą o osobach, które ze względu na specyfikę wykonywanej pracy dużo czasu pozostają w pozycji stojącej. Doskonale sprawdza się także u osób starszych i ciepiących na bóle nóg, stawów czy kręgosłupa. Chodzenie w takich butach to czysta przyjemność” – mówi specjalista ze sklepu SANTANA OBUWIE ZDROWOTNE.

Mimo że zadaniem tego typu obuwia jest zapewnienie jak najlepszych warunków do chodzenia, charakteryzują się one również modnym designem. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama modeli – różnią się one między sobą fasonem, wykończeniem, stylem i kolorystyką. Można spotkać zdrowotne buty w formie klapek, sandałów czy chodaków.

W jaki sposób obuwie zdrowotne poprawia komfort chodzenia?

Jedną z najważniejszych części butów zdrowotnych jest ich wkładka. Musi być ona wykonana ze specjalnego, odpowiednio miękkiego tworzywa. Wkładki produkuje się na przykład z mieszanki korkowo-gumowej. Istotne jest także jej pokrycie. Najlepiej, jeżeli wnętrze obuwia jest wykończone naturalną skórą. Gwarantuje to, że stopa będzie miała zapewnioną optymalną wentylację. Oprócz tego podeszwa powinna zostać wykonana z antypoślizgowego tworzywa.

Zadaniem takiej wkładki oraz podeszwy jest amortyzowanie drgań i absorbcja energii podczas chodzenia. Dzięki temu ciężar ciała zostaje równomiernie rozłożony na stopie. Przekłada się to na zminimalizowanie obciążenia stawów – stopom oraz kręgosłupowi nie doskwiera wtedy ból.

Na jakość wkładki mają wpływ nie tylko materiały użyte do jej produkcji. Kluczową kwestią jest również jej projekt. Obuwie zdrowotne musi mieć wkładkę, którą wyróżnia zastosowanie wałka podpalcowego oraz specjalnych zagłębień. Stopa w takim bucie jest doskonale stabilizowana – nie ma szans przesuwać się do przodu czy na boki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz