Artykuł sponsorowany

Izolatory wsporcze – co warto o nich wiedzieć?

Izolatory wsporcze – co warto o nich wiedzieć?

Izolatory wsporcze należą do grupy izolatorów energetycznych nieobciążonych mechanicznie. Stosuje się je w elektroenergetyce w celu podtrzymania oraz izolowania różnych elementów przewodzących. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej i sprawdzić, gdzie możesz zamówić tego typu produkty, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Zastosowanie izolatorów wsporczych

Izolatory wsporcze znalazły zastosowanie w stacjach, rozdzielniach i liniach napowietrznych. Używa się ich do mocowania m.in.: przewodów elektrycznych, bezpieczników czy szyn. Najnowocześniejsze produkty są wykonywane z tzw. lanego tworzywa, czyli poliestru wzmocnionego włóknem szklanym lub z żywic epoksydowych. Mają one świetne parametry elektroniczne i właściwości mechaniczne, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe. Warto również dodać, że nadają się one do pracy w warunkach wnętrzowych. Jednymi z najpopularniejszy są izolatory NN. Można je stosować nawet w miejscach narażonych na wysoką temperaturę czy wibracje. Co więcej, na ich osiach gwintuje się tuleje ze stali ocynkowanej, dzięki czemu są odporne na korozję.

Gdzie kupić izolatory wsporcze?

Jeżeli szukasz doświadczonej i rzetelnej firmy, która oferuje izolatory wsporcze, to powinieneś sprawdzić Centrum Elektroniki Stosowanej CES. Założyli je w 1992 r. absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy brali udział w opracowaniu pierwszych przetwornic częstotliwości. Znajdziesz w tym miejscu szeroki wybór produktów, fachowe doradztwo i wsparcie specjalistów na każdym etapie zamówienia. Należy podkreślić, że specjalnością firmy są urządzenia energoelektryczne. Obsługuje ona: soft-starty, przetwornice, zasilacze UPS, karty komunikacyjne oraz agregaty prądotwórcze, które również sprzedaje i serwisuje. Poza tym oferta Centrum obejmuje: silniki synchroniczne, silniki DC i asynchroniczne, serwonapędy, serwosilniki, systemy kogeneracyjne, osprzęt instalacji biogazowych oraz budowę układów sterowania maszyn.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz