Artykuł sponsorowany

Instalacje odgromowe – wybierz sprawdzonego wykonawcę!

Instalacje odgromowe – wybierz sprawdzonego wykonawcę!

Pomimo iż prawo nie wymaga instalowania instalacji odgromowej w budynkach poniżej 15 metrów, to dzisiejsze inwestycje domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych zawsze uwzględniają ten właśnie element. Jest to wynik wysokiej świadomości właścicieli nieruchomości, którzy wiedzą, że tego typu rozwiązanie jest bardzo ważnym zabezpieczeniem mienia. To między innymi dlatego instalacje odgromowe są dzisiaj montowane nawet na dachach starszych budynków.

Indywidualne zaprojektowanie

Projektowaniem i wykonawstwem instalacji odgromowych zajmują się tylko uprawnione oraz wyspecjalizowany w tym działaniu firmy. To one na podstawie wizji lokalnej, a także planów architektonicznych obiektu przygotują bardzo precyzyjny rozkład całej instalacji odgromowej na powierzchni pokrycia dachowego. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze firmy dbają również o kwestię wizualną – zabezpieczenie umieszczane jest w taki sposób, aby dom nie tracił swoich walorów estetycznych. Jeśli chodzi zaś o samą instalację, składa się ona ze zwodów, przewodów odprowadzających, przewodów uziemiających, a także z tak zwanych uziomów. Najlepsze firmy monterskie wykorzystują również takie techniki montażowe, aby nie doprowadzać do ingerencji w strukturę dachu – mowa tutaj o różnego rodzaju odwiertach. Nowoczesnymi rozwiązaniami i sprawną obsługą wyróżnia się przedsiębiorstwo Antygrom, która instalacje odgromowe wykonuje w domach jednorodzinnych, rezydencjach, blokach mieszkalnych, obiektach publicznych oraz przemysłowych – na ofertę szczególnie powinni zwrócić również uwagę rolnicy, na których spoczywa obowiązek ubezpieczania mienia.

Jakość ma olbrzymie znaczenie

W przypadku określania skuteczności instalacji odgromowej bardzo ważna jest jakość wykonania, a także dobór odpowiednich produktów. To dlatego zawsze należy podejmować współpracę z firmami o pozytywnych opiniach klientów. Wykonają one między innymi połączenia wyrównawcze i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, które będą eliminowały zjawisko indukcji. Istotne jest również to, aby wykonawca obliczył tak zwany wskaźnik zagrożenia piorunowego. Składają się na niego takie parametry jak: wielkość budynku, rodzaj budynku, rodzaj dachu, rodzaj materiału pokrycia dachowego, analiza warunków pogodowych danego regionu, czy nawet liczba urządzeń elektrycznych wykorzystywanych w obiekcie. Pozwala to na dobranie odpowiednich produktów do budowy całego systemu odgromowego, którego komponenty powinny być zgodne z deklaracją techniczną spełniającą między innymi normę PN-EN 50164 i 62561. Dzięki temu dana instalacja zabezpieczy obiekt w przypadku bezpośredniego uderzeniu pioruna w budynek, w razie wyładowania obok budynku, czy uderzenia w elementy sieci energetycznych podłączonych do budowli.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz