Artykuł sponsorowany

Instalacje elektryczne - Prebud-Elt Sp. z o.o. Sp. k. – Dlaczego warto montować kable grzejne?

Instalacje elektryczne - Prebud-Elt Sp. z o.o. Sp. k. – Dlaczego warto montować kable grzejne?

Zimą problemy z oblodzonym podjazdem, zamarzniętym orynnowaniem to spory problem. Rozwiązaniem może być zainstalowanie kabli grzejnych. Projekt i wykonanie kabli grzejnych warto zlecić profesjonalistom, takim jak pracownicy spółki Prebud-Elt Sp. z o.o. Sp. k., którzy zadbają o to, aby stworzony system ogrzewania rur, czy też ochrony przed zamarzaniem rynien działał w każdym calu. Do czego wykorzystać kable grzejne? Dlaczego warto je instalować?

Do czego służą kable grzejne?

W przypadku powtarzających się problemów z oblodzeniami zjazdu do garażu, ścieżek, chodników, czy też schodów wejściowych, rynien, rur spustowych bądź powierzchni dachu, firmy zajmujące się projektowaniem i montażem różnego rodzaju instalacji elektrycznych oraz elektroenergetycznych – jak spółka Prebud-Elt Sp. z o.o. Sp. k. doradzają inwestycje w systemy przeciwoblodzeniowe oparte na kablach grzejnych. Dotyczy to zarówno budynków jednorodzinnych, lokali użytkowych, jak i obiektów przemysłowych i ich najbliższego otoczenia.

Dzięki takiemu rozwiązaniu problem oblodzonych dachów, konieczności poświęcania olbrzymich ilości czasu na usuwanie sopli, śniegu i lodu z rynien przestaje istnieć. Podobnie jak odśnieżanie podjazdów, czy chodników leżących w granicach posesji. Zapewnienie bezpieczeństwa i dbanie o regularne usuwanie gromadzącego się śniegu i lodu w rynnach to problem szczególnie istotny dla zarządców nieruchomości, którym za niedopilnowanie obowiązku usuwania gromadzącego się w orynnowaniu śniegu grożą mandaty ze strony straży miejskiej. Profesjonalne firmy instalatorskie jak wspomniana spółka Prebud-Elt Sp. z o.o. Sp. k. przede wszystkim nie ograniczają się jedynie do montażu „pierwszego lepszego” rodzaju kabla grzejnego do miejsca zastosowania, ale sporo swej uwagi poświęcają na dokonanie dokładnych pomiarów, które pozwalają zbudować system przeciwoblodzeniowy, niezawodny w każdych warunkach.

Jak działa system przeciwoblodzeniowy?

Dobrze dobrany sterownik sterujący załączaniem się ogrzewania powinien uruchamiać się już przy pierwszych opadach śniegu i wyłączać po całkowitym wytopieniu śniegu na zadanym obszarze. Nie jest to prosta sprawa, dlatego warto w tej materii powierzyć budowę systemu przeciwoblodzeniowego specjalistom. Tylko takie ustawienie pozwala na ekonomiczne działanie układu i zapewnia całkowitą ochronę przed powstawaniem lodu. Zwykle dobrze zaprojektowana instalacja przeciwoblodzeniowa zwraca się średnio po upływie 2-3 lat.

Zalety montażu kabli grzejnych?

Kable grzejne pozwalają zapewnić bezpieczeństwo poruszania się osób po chodnikach, czy też korzystania z wszelkiego rodzaju zjazdów do garażu. Zamontowany system odlodzenia rynien zabezpiecza osoby korzystające z danego budynku przed spadającymi soplami z dachu. Zarządcy nieruchomości nie muszą ponosić kosztów odśnieżania lub ewentualnych następstw uszkodzenia nawierzchni powstałych w wyniku skuwania lodu, czy stosowania soli drogowej, a do tego pomieszczenia użytkowe, mieszkania na poddaszu są całkowicie chronione przed zalaniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz