Artykuł sponsorowany

Implanty dentystyczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Implanty dentystyczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Czy wiesz, że implanty są o wiele trwalsze od tradycyjnych uzupełnień zęba? Przy zachowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej, potrafią służyć człowiekowi nawet przez całe jego życie. W związku z tym, coraz więcej pacjentów, posiadających ubytki zębowe, decyduje się na podjęcie leczenia implantologicznego. Przeczytaj,  na czym dokładnie polega tego typu rekonstrukcja zębów i czym kierować się przy wyborze gabinetu stomatologicznego, w którym wykonany zostanie zabieg.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne są jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań nowoczesnej stomatologii. Zastępują one bowiem naturalny korzeń zęba pacjenta, dzięki czemu możliwa jest rekonstrukcja ubytków zębowych i – analogicznie – pozbycie się kompleksów, związanych ze stanem jamy ustnej. Jak dokładnie wyglądają te wszczepy? Można je opisać w następujący sposób:

  • są wykonane z czystego  tytanu – materiał ten nie tylko jest bardzo trwały, ale przede wszystkim jest on tolerowany przez organizm człowieka,
  • przypominają swoim wyglądem śrubę lub tuleję o średnicy od 3 do 5 mm i długości od 7 do 21 mm.

Warto zaznaczyć, że metalowe części implantów są starannie zasłonięte przez dziąsła. Z kolei osadzone na tych wszczepach zęby wyglądają bardzo naturalnie i nie wyróżniają się na tle pozostałego uzębienia.

Piękny uśmiech –  kilka słów o tym dlaczego warto wybrać implanty

Oprócz tego, że implanty mogą służyć człowiekowi nawet przez całe jego życie, istnieje wiele, innych zalet tego rozwiązania. Jedną z nich jest chociażby komfort fizyczny pacjenta podczas leczenia i już po wykonanym zabiegu. W chwili wykonywania zabiegu pacjent nie powinien bowiem narzekać na dyskomfort. Z kolei po  zastosowaniu implantów, ich obecność jest niewyczuwalna. Leczenie implantologiczne stanowi więc doskonałą alternatywę dla zwykłej protezy – jest to trwalsze i pewniejsze rozwiązanie. Warto jednak zaznaczyć, że nie każda osoba może zdecydować się na implanty – bezwzględny zakaz zastosowania ich obejmuje pacjentów cierpiących na choroby złośliwe oraz na nieleczoną cukrzycę.

Czy leczenie implantologiczne powoduje dyskomfort?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów, którzy rozważają zdecydowanie się na implant, dotyczy bólu podczas zabiegu. Na szczęście, leczenie implantologiczne, nie powoduje cierpienia ani dyskomfortu. Oczywiście, istnieje jeden warunek – zabieg powinien wykonać doświadczony specjalista – godny polecenia jest profesjonalny gabinet stomatologiczny, który prowadzi Tomasz Kruszec. Warto zaznaczyć, że właściciel w 2012 roku uzyskał tytuł implantologa Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, a personel gabinetu, dzięki swojemu doświadczeniu i empatii, troszczy się, aby wszystkie zabiegi były wykonywane całkowicie bezboleśnie. 
Opracowanie:
Miechów-Charsznica, Żarnowiecka 30
tel. 41 383 67 29
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz