Artykuł sponsorowany

Ilość zaczepów w big bagach - detal, który ma znaczenie

Ilość zaczepów w big bagach - detal, który ma znaczenie

Worki big bag są elastycznymi kontenerami, których głównym zadaniem jest przechowywanie i transportowanie materiałów pylących się, sypkich oraz granulowanych. W big bagach najczęściej magazynuje się: gruz, piasek, węgiel oraz chemikalia. Duża wytrzymałość i odporność na zniszczenia sprawia, że big bagi wykorzystywane są w wielu dziedzinach gospodarki, takich jak: przemysł spożywczy, chemiczny, paszowy, a także budownictwo. Worki mogą być bezpiecznie przewożone zarówno drogą lądową, jak i morską, co stanowi dodatkową zaletę. Big bagi różnią się przede wszystkim detalami konstrukcyjnymi, a więc także – zastosowaniem. Ilość uchwytów, zaczepów wykorzystanych w opakowaniach wpływa na ich trwałość i przeznaczenie. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje worków big bag?

Budowa i zastosowanie big bagów

Big bagi najczęściej wykonywane są z tkanin polipropylenowych, laminowanych lub niepowlekanych. Należy podkreślić, że materiał i konstrukcja jest dostosowana do przeznaczenia oraz indywidualnych potrzeb producenta. Worki można podzielić na jednorazowe i służące do wielokrotnego wykorzystania. Niektóre big bagi wyposażone są w stabilizator, którego zadaniem jest minimalizacja ryzyka powstawania odkształceń po zasypie. Gdzie obecnie stosowane są worki typu big bag?

Jak tłumaczy producent i dystrybutor z firmy PolRod Pack zajmującej się wykonywaniem worków big bag: Worki big bag służą do magazynowania i transportu różnych substancji, w tym również i tych niebezpiecznych. Można używać ich do przechowywania warzyw, transportu morskiego i lądowego oraz transportu substancji pylistych. Z kolei wzmocnione worki big bag na gruz umożliwiają transport produktów o wadze nawet do 1500 kg. Oprócz tego, big bagi stosowane są w budownictwie w celu magazynowania odpadów pozostających po wykonanej pracy.

Jaką rolę pełni ilość zaczepów w workach big bag?

Oprócz podziału na worki jednorazowe i wielorazowe można dokonać rozróżnienia ze względu na liczbę zastosowanych uchwytów. Zaczepy mogą być wszyte wzdłuż krawędzi, umocowane pasem załadunkowym lub pomocniczymi uchwytami. Big bagi są wyposażone w jeden, dwa lub cztery uchwyty. Worki posiadające jeden uchwyt służą przede wszystkim do transportu materiałów sypkich i granulowanych.

W przypadku big bagów z dwoma zaczepami szczególnie istotna jest ich budowa. Zarówno uchwyty, jak i korpus są skonstruowane z tej samej części tkaniny, co znacznie zwiększa wytrzymałość opakowania. Dzięki temu big bagi dwuuchwytowe są stosowane do przewozu nawozów sztucznych. Kolejnym typem są worki umocnione czterema uchwytami umieszczonymi na każdym rogu. Duża ilość zaczepów umożliwia bezpieczny załadunek i rozładunek materiałów o wysokim współczynniku pylistości.

Zalety stosowania worków big bag

Wykorzystywanie big bagów w przemyśle i transporcie wiążę się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim, worki zajmują niewielką część przestrzeni, co pozwala zaoszczędzić dużą ilość miejsca w pomieszczeniu. Oprócz tego charakteryzują się prostotą w napełnianiu i późniejszym rozładunku. Ze względu na swoją wytrzymałość umożliwiają bezpieczne magazynowanie i przewożenie różnorodnych substancji.

Ponadto, worki chronią przechowywane produkty przed działaniem wilgoci oraz szkodliwych warunków atmosferycznych. Warto podkreślić również, że tkaniny wykorzystane w produkcji podlegają recyklingowi, co sprawia, że big bagi są w pełni przyjazne dla środowiska i nie niszczą ekosystemu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz